У Дрогобичі демонтують залишки кладовища радянських воїнів

У Дрогобичі демонтують залишки кладовища радянських воїнів

Також ліквідують два постаменти на радянських могилах у селі Михайлевичі

Дрогобицька міська рада отримала погодження від Міністерства та стратегічних комунікацій на демонтаж залишків меморіального комплексу із похованнями радянських солдатів у Дрогобичі, а також двох постаментів на радянських могилах у селі Михайлевичі. Про це у понеділок, 28 липня, повідомили у Дрогобицькій міській раді.

Процес декомунізації затягнувся через статус меморіального комплексу

Кладовище радянських воїнів у Дрогобичі розташоване на перехресті вулиць Самбірської, Січових Стрільців, Івана Франка та Лесі Українки і відоме в народі як “Вічний вогонь”. Його почали ліквідовувати у квітні 2022 року. Однак, процес затягнувся, оскільки постамент має статус “кладовища” і може мати під собою захоронення, що вимагає погодження з Міністерством культури. “Так як деякі радянські постаменти мають статус “кладовищ” та можуть містити під собою захоронення, процедура їх демонтажу є тривалою, адже потребує погодження безпосередньо з Міністерством культури. Після тривалих бюрократичних процедур Дрогобич отримав погодження на демонтаж цих постаментів, відтак зможе прибрати їх з публічного простору”, — розповіли у Дрогобицькій міськраді.

Окрім цього, демонтують два постаменти на радянських могилах у селі Михайлевичі. Фахівці кажуть, що якщо під бетонними плитами знайдуть поховання, то до роботи залучать меморіально-пошуковий центр “Доля”, який має право проводити розкопки та вивезення останків.

До слова, в рамках декомунізації станом на січень 2024 року на Львівщині демонтували 312 комуністичних пам’яток. З 312 пам’яток понад 150 це були монументи радянському воїну.

Нагадаємо, у Україні декомунізація почала активно проводитися після ухвалення Верховною Радою пакету законів 9 квітня 2015 року. Процес включає у себе зміну назв вулиць, площ, населених пунктів; демонтаж пам'ятників та символів комуністичного режиму; заборону комуністичної символіки; відкриття архівів.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності