У Львові шестеро художників відновлюють унікальну мозаїку, знищену восени

У Львові шестеро художників відновлюють унікальну мозаїку, знищену восени

Мозаїку відновлюють коштом власника будівлі, який її демонтував

У Львові вже півтора місяця триває процес відновлення унікальної мозаїки “Інформаційний простір” художника Богдана Сойки, яку власник будівлі видавництва “Вільна Україна” демонтував восени 2023 року. Над полотном працюють шестеро художників, а всі роботи фінансує власник приміщення — компанія “Торгпреса”, повідомила пресслужба Львівської міської ради у четвер, 20 червня.

Мозаїку планують завершити за кілька місяців

“Півтора місяця тому розпочався процес відтворення мозаїки, що була тут історично і яку створив Богдан Сойка. Вдалося залучити шістьох найкращих майстрів з Академії мистецтв, які мають відповідний досвід. Плануємо, що за кілька місяців зможемо представити громадськості повноцінно відтворену мозаїку”, — розповіла керуюча справами виконкому ЛМР, керівниця робочої групи з питань збереження мозаїчних творів на території Львова Наталія Алєксєєва.

Для того, щоб пришвидшити процес відновлення та зробити його більш якісним, кожен з майстрів відтворює окремий елемент панно, а потім переносить його на стіну. “Ці зображення надрукували в натуральну величину на картонних планшетках. Далі на ці планшетки кладуть смальту, підібравши відповідну кольорову палітру. Тоді планшетки, як пазли, викладаємо на стіні. Швів видно не буде — на стіні буде одне суцільне полотно. Якби це робили одразу на стіні, то це дещо сповільнювало б роботу”, — пояснив викладач Львівської національної академії мистецтв Василь Сивак.

Майстри шукають матеріали по всій Україні

Щоб мозаїка була максимально наближеною до оригіналу, спеціалісти шукають по всій Україні смальту періоду, коли творив Богдан Сойка. Попри це, розташування панно вирішили змінити — замість стіни у вестибюлі на першому поверсі її розмістять на другому. “Там краща оглядовість та краще денне освітлення. При цьому всі параметри мозаїки збережені. Рішення про перенесення панно було прийнято раніше та узгоджене з мистецтвознавцями, науковцями і Львівською спілкою художників”, — пояснили у міськраді.

Нагадаємо, мозаїку “Інформаційний простір“ художника Богдана Сойки у будівлі видавництва “Вільна Україна”, що на вулиці Володимира Великого, 2, знищили у вересні 2023 року. У січні 2024 року у Львівській міськраді заявили, що панно відновить команда фахівців під керівництвом художника, викладача Львівської національної академії мистецтв Василя Сивака.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності