У Львові відновлять унікальну мозаїку українського художника, яку знищили у вересні

У Львові відновлять унікальну мозаїку українського художника, яку знищили у вересні

Мозаїку відновлять не на тій же стіні, а на другому поверсі будівлі

Навесні цього року почнуть відновлювати унікальну мозаїку художника Богдана Сойки, яка прикрашала інтер'єр будинку на вул. Володимира Великого, 2. Про це 14 січня повідомили у Львівській міській раді.

Відновлюватиме панно команда фахівців під керівництвом художника, викладача Львівської національної академії мистецтв Василя Сивака, який вже 17 років створює мозаїки в українських храмах, розповіла керівник справами виконкому міськради Наталія Алєксєєва. 

Як розповів директор ТДВ “Торгпреса”, яке є власником приміщення на вул. Володимира Великого, 2, Сергій Васечко, мозаїку відновлять не на тій же стіні, а на другому поверсі будівлі. При цьому всі параметри панно будуть збережені. Таке рішення було узгоджено з мистецтвознавцями та науковцями та підтримане  Львівською спілкою художників.

Мозаїка буде розміщена у кращому місці, з кращим денним освітленням, з кращою оглядовістю – на 2-му поверсі у фоє. Панно буде інтегроване у новий сучасний інтер’єр та буде у вільному доступі”, — зазначив Сергій Васечко.

Всі роботи з відтворення мозаїки “Інформаційний простір” профінансує ТДВ “Торгпреса”.

За словами художника Василя Сивака, підготовчі роботи планують розпочати навесні, за сприятливих температурних режимів. Зокрема, йдеться про підготовку стіни. А також –   3D-сканування рисунка, перенесення його на нову стіну тощо. Також паралельно продовжуватимуть збирати матеріал для панно. Розпочати викладення самої мозаїки зможуть орієнтовно влітку. 

Перший етап – це підготовка самої стіни. Тут важливими є технологічні моменти. Найкраще це робити тоді, коли не буде морозів. Орієнтовно не раніше, ніж у березні. Також потрібен час, аби стіна добре просохла. Далі потрібно зробити 3D-сканування збереженого рисунка, накласти на нього оцифроване зображення панно, перенести рисунок вже на підготовлену стіну. Далі можна розпочинати процес кладки мозаїки. Це буде орієнтовно влітку. Поки чекаємо на сприятливі погодні умови, продовжуємо  збирати матеріал для панно. А це дуже непросто. Це може тривати і до пів року”, — розповів Василь Сивак.

Роботи художника можна побачити на куполі та у вівтарній частині церкви Святої Софії – Премудрості Божої на території студмістечка УКУ. Ці мозаїки створені у співавторстві з художницею Любою Яцків.

Нагадаємо, восени минулого року У Львові знищили унікальну мозаїку авторства художника Богдана Сойки. Про це тоді написав у соцмережах архітектор Юрій Волощак.

Коли побачив в Instagram, кинуло в холодний піт, а тепер пече в грудях, бо 5 хв тому повернувся звідти! Ще один шок! Ще одна культурна катастрофа, культурний етоцид, духоцид, мистецтвоцид - знищили найгарнішу, найдосконалішу львівську мозаїку у Львові роботи Богдана Сойки в колишній “Філателії” у вестибюлі “Союздруку” в споруді видавництва “Вільна Україна” на Стрийській”, — йшлося у дописі архітектора.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності