У Львові оприлюднили оновлений перелік пільговиків, які можуть оформити ЛеоКарт

У Львові оприлюднили оновлений перелік пільговиків, які можуть оформити ЛеоКарт

Зокрема, отримати пільгову ЛеоКарт можуть члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та  Захисників і Захисниць України

У Львові уточнили перелік категорій людей, які можуть оформити пільгову персоналізовану транспортну картку ЛеоКарт та користуватися міським громадським транспортом безоплатно. Про це 23 лютого, повідомили на сайті Львівської міської ради.

Зокрема, відповідно до закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, оформити пільгову ЛеоКарт можуть не тільки особи з інвалідністю внаслідок війни, а й прирівняні до них особи. Це право поширюється і на людину, яка супроводжує особу з інвалідністю І групи.

Також отримати пільгову ЛеоКарт можуть члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та  Захисників і Захисниць України.  Та постраждалі учасники Революції Гідності.

Крім того, оформити студентську ЛеоКарт матимуть можливість і студенти закладів освіти, що розташовані на усій території України. “Закон дає їм право отримати пільговий проїзд. Відповідно, ми даємо їм можливість реалізувати це право шляхом отримання транспортної картки”, - зазначив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Також спростили порядок оформлення транспортних карток для іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах постійно або тимчасово проживають в Україні та навчаються у закладах загальної середньої освіти Львівської МТГ та вишах. Зокрема, при подачі документів їм не обов’язково надавати реєстраційний номер облікової картки платника податків.  

Оновлений перелік пільгових категорій, які мають право на безоплатний проїзд у громадському транспорті Львівської МТГ:

1. Відповідно до ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”:

1. Учасники бойових дій (ст. 12).

1.2 Особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них особи. Це право поширюється і на особу, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи (ст. 13).

1.3. Сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни (ст. 15).

1.4. Сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України (ст. 15).

1.5. Постраждалі учасники Революції Гідності (ст. 16-1).“.

2. Відповідно до ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”:

2.1. Особи з інвалідністю з-поміж учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, віднесені до 1 категорії (ст. 20).

2.2. Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесені до 2 категорії (ст. 21).

2.3. Діти, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою (ст. 30).

3. Відповідно до ЗУ “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”:

3.1. Ветерани військової служби (ст. 6).

3.2. Ветерани органів внутрішніх справ (ст. 6).

3.3. Ветерани державної пожежної охорони (ст. 6).

3.4. Ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (ст. 6).

3.5. Ветерани служби цивільного захисту (ст. 6).

3.6. Ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України (ст. 6).

3.7. Ветерани податкової міліції (ст. 6).

3.8. Ветерани Національної поліції України (ст. 6).

3.9. Ветерани Бюро економічної безпеки України (ст. 6).

4. Відповідно до ЗУ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”:

4.1. Батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби (ст. 14).

4.2. Військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи (ст. 14).

4.3. Вдова (вдівець) загиблого або померлого військовослужбовця під час проходження військової служби, а також дружина (чоловік), у разі якщо вона (він) не взяла (не взяв) інший шлюб, та її (його) неповнолітні діти або повнолітні діти – особи з інвалідністю з дитинства, військовослужбовця, який пропав безвісти під час проходження військової служби (ст. 18).

5. Відповідно до ЗУ “Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років”:

5.1. Реабілітовані особи, якщо вони стали особами з інвалідністю внаслідок репресій або є пенсіонерами (ст. 6).

6. Відповідно до ЗУ “Про охорону дитинства”:

6.1. Діти з багатодітних сімей (ст. 13).

7. Відповідно до ЗУ “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”:

7.1. Діти з інвалідністю та особи, які супроводжують дітей з інвалідністю (не більше однієї особи під час однієї поїздки) (ст. 381).

7.2. Особи з інвалідністю 1 групи та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи (не більше однієї особи під час однієї поїздки) (ст. 381).

7.3. Особи з інвалідністю 2 групи (ст. 381).

8. Відповідно до ЗУ “Про жертви нацистських переслідувань”:

8.1. Жертви нацистських переслідувань – колишні неповнолітні в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання (ст. 61).

8.2. Жертви нацистських переслідувань – колишні малолітні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю. Це право поширюється і на особу, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи (ст. 62).

9. Відповідно до рішення виконавчого комітету від 25.01.2019 № 61 “Про забезпечення безкоштовного проїзду пенсіонерів за віком та осіб з інвалідністю III групи у міському транспорті м. Львова”:

9.1. Пенсіонери за віком.

9.2. Особи з інвалідністю 3 групи.

10. Відповідно до Постанови КМУ від 05.04.1994 № 226 “Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування”:

10.1. Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.

До слова, у Львові видано майже 240 тис. персоналізованих ЛеоКарт: пільгових, учнівських та студентських.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності