Львів відзначатиме день народження трамвая: що можна буде побачити

Львів відзначатиме день народження трамвая: що можна буде побачити

Львівському електричному трамваю - 129 років

У неділю, 4 червня, у трамвайному депо на вул. Городоцькій, 185, відбудеться безкоштовна одноденна виставка рухомого складу – від ретротрамваїв до найсучасніших зразків. Крім того, впродовж дня за особливим маршрутом та у супроводі екскурсовода курсуватиме рейсовий шатл-трамвай.

Про це пишуть на сторінці Львівської міської ради.

Виставка трамваїв проходитиме у депо, що на вул. Городоцькій, 185 з 12:00 до 20:00. На відкритті виступить Оркестр Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного.

Експозиція буде представлена у хронологічній послідовності: від ретро- і до сучасних трамвайних вагонів. Загалом, на виставці буде представлено 7 моделей трамваїв:

  • 093 Санок,
  • 002 Гота,
  • 869 Татра,
  • КТ4-Су, КТ4-D,
  • Електрон 3TL
  • Електрон 5TL.

«На виставці можна буде побачити як змінювався трамвай. Тут будуть представлені трамваї, які вже не курсують, та ті, що щодня виїжджають на маршрути. Кожен з експонатів матиме фото-панно, де буде зазначено його технічні характеристики, коли він був виготовлений, в який час працював чи продовжує працювати на лінії тощо», - розповіла під час брифінгу речниця ЛКП «Львівелектротранс» Ольга Бачинська.

А для того, щоб було зручніше доїхати на виставку, з центру міста курсуватиме рейсовий шатл-трамвай зі сполученням пл. Ринок – вул. Городоцька, 185. Трамвай матиме символічний номер «129» і курсуватиме у супроводі екскурсовода. Гід розповідатиме пасажирам історію львівського трамвая. Перший рейс - об 11.30 з пл. Ринок, останній - о 19.25 з депо. Вартість проїзду - відповідно до тарифу перевізника.

«Я чекатиму пасажирів біля фонтану «Нептун» на пл. Ринок і будемо возити пасажирів на виставку у депо.  По дорозі я розказуватиму як розвивався наш трамвай, які визначні події були в його «житті» і в житті мешканців, які мали стосунок до нього. Найактивніші пасажири отримають від нас невеличкі подарунки», - зазначив старший науковий співробітник відділу історії, науки і техніки Львівського історичного музею Олександр Арістахов.

Важливо: у разі повітряної тривоги виставка не працюватиме, відвідувачів попросять пройти в найближчі укриття.

Крім того, відповідно до рекомендацій правоохоронних органів, у трамвайному депо дозволено фотографувати тільки рухомий склад. Натомість заборонено: вести онлайн-трансляцію з заходу, фотографувати територію депо,  ставити відмітки на онлайн-картах.

«Пам’ятаймо: ворог  - підступний. Тому дуже просимо поставитися з розумінням до ситуації і врахувати ці рекомендації», - наголосили в ЛКП «Львівелектротранс».

Історична довідка

31 травня 1894 року у Львові відкрили регулярний рух другого в Україні і четвертого в Австро-Угорщині електричного трамвая. Довжина ліній становила 8,3 км. Діяли такі маршрути (подані сучасні назви вулиць): «проспект Свободи – вулиця Степана Бандери – головний вокзал», «проспект Свободи – вулиця Івана Франка – Стрийський парк» і «проспект Свободи – вулиця Личаківська – Личаків». Відкриття було приурочено до Крайової виставки, що проходила у Стрийському парку.

Нагадаємо, на Львівщині вперше в історії відбудеться Чемпіонат України з вітрильного спорту. Стартували змагання у четвер, 1 червня, й триватимуть упродовж 10 днів.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності