• Головна
  • Лайфстайл
  • На території нацпарку “Синевир” помітили найбільшого метелика Європи

На території нацпарку “Синевир” помітили найбільшого метелика Європи

На Закарпатті зафіксували найбільшого метелика Європи

Розмах крил метелика Сатурнія велика може сягати 15 см. Поява такого метелика на Заході України — рідкість, адже він полюбляє субтропічний клімат

На території національного природного парку “Синевир” вперше зафіксували найбільшого метелика Європи — Сатурнію велику. Про це повідомили у п’ятницю, 19 квітня, у НПП “Синевир”. Цей вид метелика занесений до Червоної книги й побачити його на Західних теренах України є рідкістю, адже він полюбляє субтропіки.

Метелика вперше зафіксували на Заході України

Сатурнію велику зафіксували працівники нацпарку. Зазначають, що такий тип метелика можна побачити на півдні України за сприятливих умов, а на Заході такий метелик — взагалі рідкість. “Мабуть, аномальна спека ввела в оману метелика, який спутав Захід з Півднем. Тому, кому пощастить зустріти нічного велетенського метелика — не знищуйте його, бо, по-перше, він дуже гарний, по-друге, він живе зовсім не довго і по-третє, за пошкодження особин цього виду на території України накладається штраф,” — зазначили у нацпарку “Синевир”.

Сатурнію велику вважають найбільшим метеликом Європи. Він вибагливий до світла, температури та їжі. “Через великі крила та тіло, що заважають йому швидко пересуватися, комаха веде нічний спосіб життя. Харчується лише нектаром нічних квітів, соком плодових дерев,” — зазначають у нацпарку.

Також у метелика чутливі вусики, завдяки чому вони здатні відчувати запах самки на відстані 10 км. Сатурнію велику побачити в природі практично неможливо, а її вид вважається вразливим і чисельність його — незначна.

Нагадаємо, українські вчені в Антарктиді напередодні повідомили, що вперше записали звуки рідкісних китів. Йдеться про південних плавунів, одного з найменш досліджених видів китів у світі.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності