Падіння нафти: чому знижуються ціни на енергоресурс

Падіння нафти: чому знижуються ціни на енергоресурс

Деякі аналітики очікують, що поставки зменшаться й підштовхнуть ціни до зростання в другому півріччі

Ціни на нафту у понеділок, 3 липня, знизились. Причиною цього є занепокоєння щодо уповільнення світової економіки та можливе подальше підвищення процентних ставок з боку ФРС США.

Так, ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 0,4%, або на 27 центів, до 75,14 доларів за барель до 06:30 GMT після того, як у п'ятницю, 30 червня, вони підвищилися на 0,8%, повідомляє Reuters.

Натомість ціна американської нафти West Texas Intermediate коштувала 70,36 долара за барель, що на 0,4% або 28 центів нижче, після того, як минулої сесії піднялася на 1,1%.

Станом на кінець червня Brent подешевшав четвертий квартал поспіль, тоді як WTI відзначила друге квартальне падіння, оскільки дві найбільші економіки світу, США та Китай, втратили швидкість у другому кварталі.

Що вплинуло на ціни

Побоювання подальшого уповільнення, що негативно вплине на попит на пальне, зросли після того, як 30 червня дані показали, що інфляція в США все ще перевищує цільовий показник центрального банку в 2%, і викликали очікування, що він знову підвищить процентні ставки.

Тоді як більш високі процентні ставки можуть зміцнити долар, зробивши товари дорожчими для власників інших валют, а також знизити попит на нафту. Водночас економісти та аналітики знизили свої прогнози ціни на нафту Brent до 83,03 доларів за барель у 2023 році.

Згідно з опитуванням Caixin/S&P Global у приватному секторі, зростання промислової активності в Китаї, найбільшому у світі імпортері сирої нафти, також уповільнилося в червні через мляві ринкові умови.

Втім деякі аналітики очікують, що поставки зменшаться й підштовхнуть ціни до зростання в другому півріччі після того, як провідний експортер – Саудівська Аравія – пообіцяв додатково скоротити видобуток на 1 мільйон барелів на день у липні.  Тоді як США поступово поповнюють свої стратегічні резерви нафти.

Нагадаємо, за даними Міжнародного енергетичного агентства, зростання глобального попиту на нафту майже припиниться в найближчі роки та досягне піку цього десятиліття. А споживання в Китаї сповільниться після початкового відкладеного відновлення.

Енергетики

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності