• Головна
  • Економіка
  • Уряд має намір запровадити нові податки, щоб отримати гроші на потреби оборони

Уряд має намір запровадити нові податки, щоб отримати гроші на потреби оборони

Підприємці, ймовірно, будуть витрачати на податки більше грошей, фото ілюстративне

Окрім запровадження нових податків, уряд розглядає підвищення ПДВ та військового збору

Кабінет міністрів та представники профільних комітетів Верховної Ради обговорюють план збільшення доходів бюджету на 0,5% від ВВП, який Україна має презентувати в межах програми з Міжнародним валютним фондом. Цей план передбачає запровадження низки нових податків, йдеться у статті «Економічної правди», опублікованій у понеділок, 19 лютого.

Так, за даними співрозмовників журналістів, у межах виконання програми МВФ уряд планує запровадити додаткове оподаткування у вигляді

  • 0,1% військового збору з прибутку підприємств та доходів ФОПів;
  • 1,5% — від вартості дорогоцінних металів;
  • 30% — від вартості ювелірних виробів;
  • 10% — від вартості рухомого майна.

Також прораховуються можливості додаткового оподаткування операцій з нерухомістю та запровадження додаткового податку на деякі інші операції. Водночас, навіть запровадження цих нових податків не здатне покрити усі додаткові потреби бюджету, адже загальний фіскальний ефект від них становитиме лише близько 40 мільярдів гривень. За даними співрозмовників «Економічної правди» у парламенті, наразі потреби сектора оборони становлять понад 400 мільярдів гривень — і це за умови, якщо влада не проводитиме додаткову мобілізацію, а США погодять Україні пакет допомоги, яка міститиме пряму бюджетну підтримку.

Як йдеться у статті, для того, аби зібрати понад 400 мільярдів гривень, у владі наразі розглядають питання підвищення ставок основних податків, а саме ПДВ та військового збору (з доходів фізичних осіб). «Один відсоток ставки ПДВ коштує бюджету 35 мільярдів гривень, а один відсоток військового збору — 27 мільярдів гривень. От і рахуйте, як ми можемо покрити наші потреби», — сказав один зі співрозмовників журналістів.

Як наголошується у матеріалі, виходячи з такої арифметики, для покриття потреби у понад 400 млрд грн владі необхідно підвищити ставки ПДВ та військового збору приблизно на 6-7%. Ще один напрям збільшення внутрішніх надходжень бюджету - розширення можливостей ринку облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Однак потенціал цього інструменту є вкрай обмеженим, адже економіка практично сягнула стелі своїх можливостей у кредитуванні уряду.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності