В Україні стартував сезон кавунів: скільки коштують

кавуни
Фото: Freepik

Більш масовий продаж кавунів розпочнеться на початку серпня

Цього тижня виробники почали відвантажувати перші великі партії українських кавунів.

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Зазначається, що цього року реалізація кавунів розпочалася на тиждень раніше, ніж у попередньому році. Ціни також відрізняються і ціни. На сьогодні виробники пропонують до продажу кавуни у межах 18-27 грн/кг ($0,49-0,74/кг), що у середньому на 59% дорожче, ніж на першії партії 2022 року.

Вищі ціни зумовлені насамперед відсутністю поставок цієї продукції з Херсонської області, яка є лідером з вирощування кавунів.

Тим часом виробники заявляють, що більш масовий продаж кавунів розпочнеться на початку серпня. Також ціни на кавуни можуть різко знизитися вже найближчим часом через збільшення пропозиції цієї продукції на ринку з місцевих домогосподарств.

Додамо, катастрофа на Каховській ГЕС фактично знищила систему зрошення правого та особливо лівого берега Херсонської області. Через терористичний акт росіян 94% зрошуваних земель Херсонщини залишилися без води, а наступного року вони можуть перетворитися на пустелі. За словами експертів, нинішній урожай кавунів на затоплених територіях практично змило.

Нагадаємо, польський міністр сільського господарства Роберт Телус заявив, що Польща хоче нових заходів для обмеження поставок м'яких фруктів, зокрема, замороженої малини і полуниці. Детальніше читайте за посиланням.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності