Скільки коштуватиме хліб до кінця року: аграрії назвали ціну

Скільки коштуватиме хліб до кінця року: аграрії назвали ціну

Зросте також ціна яєць, олії та овочів

До завершення року низка продуктів в Україні подорожчає.

Про це йдеться у повідомленні ННЦ «Інститут аграрної економіки», пише AgroPortal.

За розрахунками науковців, очікується, що до кінця 2022 р. хліб може подорожчати на 10-15%, зокрема ціна хліба житнього, житньо-пшеничного може скласти 37-38 грн. Ціна на хліб пшеничний з борошна першого ґатунку може також зрости на 4-6 грн/кг, на хліб з борошна вищого ґатунку — на 5-7 грн/кг, а на батон — на 3-5 гривень.

«Вартість хліба зростатиме у зв’язку з тим, що на це впливає велика частка вартості газу та електроенергії, які використовуються під час його виготовлення. До кінця року ціни на хліб зростуть ще мінімум на 7-8%. Тобто, якщо сьогодні буханка коштує десь 30 грн, то до кінця року її ціна збільшиться приблизно на 2,5 грн — до 32,5 грн. Ціна на яйця також ймовірніше за все зростатиме. Це пояснюється тим, що збільшується вартість комбікорму, який впливає на 70% вартості яйця», — зазначає завідувач відділу ціноутворення та аграрного ринку ННЦ ІАЕ Інна Сало.

Аналітики впевнені, що у випадку сильного підняття ціни на кукурудзу слід чекати значного подорожчання яєць — десь ще на 15-20% (тобто на 7-8 грн за десяток).

«На тлі загальних інфляційних процесів середня ціна на олію соняшникову може зрости до 75 грн/л. Прогнозується зростання цін на овочі борщового набору на 15-25% за їх видами, зокрема до кінця 2022 р. середня ціна картоплі може скласти 11-12 грн/кг, капусти білокачанної — 20 грн/кг, буряку — 16 грн/кг, цибулі ріпчастої — 40 грн/кг, моркви — 30 грн/кг», — зазначає Інна Сало.

Водночас в «Інституті аграрної економіки» впевнені, що зі збором урожаю яблук ціни на них знизяться до 15 грн/кг (‑15%), а ціни на банани та цитрусові через низьку купівельну спроможність населення можуть залишитися приблизно на тому ж досить високому рівні.

Нагадаємо, на Львівщині ціни на товари і споживчі послуги від початку року зросли на 21,1%. У вересні, порівняно із серпнем, ціни зросли на 1,7%.

А за три місяці ціна на курячі яйця зросла на 54%.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності