Світовий банк виділить додаткове фінансування для України: на що підуть кошти

Світовий банк виділить додаткове фінансування для України: на що підуть кошти

Кошти планують використовувати для запровадження фінансових інструментів на підтримку України

У листопаді цього року Світовий банк зможе затвердити пакет додаткової фінансової допомоги для України на суму 1 млрд доларів. Також очікується рішення про виділення коштів на фінансування дефіциту бюджету і відновлення інфраструктури.

Про це повідомив заступник міністра економіки України Олександр Грибан.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до структури Світового банку, планує винести на затвердження ради директорів Світового банку пакет по Україні.

“Пакет буде передбачати фінансування на 1 млрд доларів — це буде як пряме кредитування, так і фінансові гарантії та інструменти trade finance. Очікується, що таке фінансування також мобілізує й приватний кредитний капітал, адже IFC зазвичай фінансує не більше 30% вартості проекту, долучаючи до фінансового консорціуму комерційні банки. Таким чином, загальний обсяг проектів українських підприємств, що можуть бути профінансовані, становитиме більше 3,3 млрд доларів”, — сказав Олександр Грибан.

Він зазначив, що IFC активно працює з європейським фондом European fund of sustainable development (EFSD), до якого корпорація вже надіслала запит на 2 млрд доларів. Ці кошти планують використовувати для запровадження фінансових інструментів на підтримку України. Крім цього, вже у жовтні Світовий банк має презентувати трастовий фонд, який також скерують на допомогу Україні. Наразі ж рада директорів Світового банку розглядатиме рішення про виділення 36 млрд доларів на фінансування дефіциту бюджету в наступному році і також 17 млрд доларів на відновлення інфраструктури та економіки України.

“Сума в 17 млрд доларів має покрити першочергові потреби у відбудові критичної інфраструктури та у забезпеченні страхування іноземних інвестицій. Ці кошти будуть мати вплив на відновлення української економіки, адже вони стануть мультиплікатором за рахунок задіяних будівельних компаній та виробників матеріалів”, — запевнив заступник міністра економіки.

Нагадаємо, Україна та Світовий банк підписали угоду про надання Україні гранту в розмірі 4,5 мільярда доларів. Грантові кошти виділили Сполучені Штати Америки.

Гроші

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності