Прийом документів на бакалаврат триватиме до 8 серпня
В Україні триває вступна кампанія. Так, абітурієнти вже склали національний мультипредметний тест для вступу в університети. Вже з 1 липня в електронному кабінеті стартувала реєстрація, де можна подати заяву на вступ.
Як її подати, які спеціальності підтримує держава та що потрібно для вступу, читайте на LVIV.MEDIA.
Як подати електронну заяву для вступу
- Для реєстрації кабінету потрібно увійти на сторінку системи подання заяв в електронній формі.
- Для відкриття електронного кабінету необхідно вказати адресу електронної пошти.
- Для реєстрації електронного кабінету потрібно також внести дані сертифікату НМТ (або ЗНО) та свідоцтва про повну загальну середню освіту (атестата).
Після активації електронного кабінету потрібно ввести/завантажити таку інформацію про вступника:
- контактний номер телефону;
- кольорову фотокартку вступника (3×4 см);
- фотокопію додатка до свідоцтва / атестата про повну загальну середню освіту.
Які спеціальності мають підтримку від держави у 2023
Цьогоріч перелік спеціальностей, що мають підтримку від держави, включає педагогіку, воєнні науки, будівництво, інженерію, технічні та природничі науки. Усього в ньому 61 спеціальність, яка передбачає зарахування на навчання за контрактом, без результатів тестувань. Переглянути перелік спеціальностей, які підтримує держава, можна за посиланням.
Як розрахувати ваговий коефіцієнт НМТ
Дізнатися, на яку спеціальність краще вступати, просто. Потрібно перейти за посиланням, що вказане вище, знайти спеціальності, які мають коефіцієнт понад 0,3 із предметів, які склав вступник. Далі ваговий коефіцієнт потрібно помножити на оцінку за тест із предмета Те, що вийшло, додати.
Так, хто здавав НМТ з української, математики та фізику, матиме найкращий рейтинговий бал при вступі на інформатику, математику або комп’ютерні науки.
- Дата публікації
Як вибрати вищий навчальний заклад за спеціальністю
Після вибору спеціальності потрібно знайти навчальний заклад. Шукати спеціальність можна самостійно. Для цього потрібно заходити на сайти вишів у розділ «Вступна кампанія». Щоб спростити пошуки, рекомендуємо скористатися пошуком спеціальностей у вишах України від платформи «Освіта.ua».
Коли подавати документи на вступ
Аби подати заяву на вступ до університету, варто зареєструватися в електронному кабінеті та завантажити туди документи. Реєстрація стала доступною з 1 липня та триватиме до 18:00, 31 липня.
Документи для вступу на бакалаврат потрібно подавати з 19 липня. Якщо абітурієнт вступив на бюджет, подати оригінали документів треба до 18:00, 8 серпня.
Перелік документів для вступу на бакалаврат (1 курс)
- паспорт або ID-картка — паперовий витяг з Єдиного державного демографічного реєстру (оригінал та 2 копії);
- атестат про закінчення середньої освіти (оригінал та копія) та додаток до нього;
- військовий квиток (приписне);
- кольорові фотографії 3×4 (4 шт.);
- сертифікат НМТ або ЗНО (2020 та 2021 років).
Окрім оригіналу комісія ВНЗ вимагає копії документів, однак для вступу не треба медична довідка. Та все ж для вступу на окремі спеціальності чи конкурси її можуть запросити.
Якщо змоги відвезти документи самостійно немає, можна відправити сканкопії документів електронною поштою. Файли необхідно підписати кваліфікованим електронним підписом. Впродовж 10 днів після початку навчання надайте оригінали документів, інакше наказ про зарахування скасують.
Нагадаємо, Львівщина у трійці лідерів в Україні за результатами Національного мультипредметного тесту.