Українські військові змогли просунутися на глибину до двох кілометрів
У середу, 10 травня, українські військові почали змінювати ситуацію на одному з найважчих напрямів лінії фронту біля населеного пункту Бахмут, Донецької області.
LVIV.MEDIA зібрало усі деталі щодо боїв у місті, прориву ЗСУ, а також коментарі військових експертів.
Важкі бої із російською армією за Бахмут тривають від серпня 2022 року, тобто вже понад дев’ять місяців українські захисники тримають місто під контролем.
У Бахмут неодноразово приїжджав президент України Володимир Зеленський. Востаннє глава держави відвідав передові позиції Збройних сил України під Бахмутом 22 березня, де нагородив українських воїнів.
- Дата публікації
На Бахмутський напрямок чи в саме місто їздить командувач Східного угрупування військ Олександр Сирський. Від початку грудня він побував там більше десяти разів. Також у місто навідувався очільник ГУР МО Кирило Буданов та міністр внутрішніх справ Ігор Клименко (тоді ще на посаді голови Нацполіції).
ЗСУ вибили росіян з позицій під Бахмутом
5 квітня очільник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин заявив, що вони планують залишити місто 10 травня 2023 року. Причина такого рішення — нібито відсутність боєприпасів.
«Я повідомляю офіційно: нести без боєприпасів втрати в Бахмуті мої хлопці не будуть. Тому від 10 травня ми виходимо із населеного пункту Бахмут. Нам залишилося взяти понад два кілометри з 45. Але якщо ви не хочете подарувати перемогу росіянам взяттям Бахмута — це ваші проблеми», — сказав він.
Однак, 9 травня Пригожин сказав, що його бойовики не вийдуть з міста на Донеччині і їм залишилось взяти під контроль 2 кв. км. Такі дії він аргументував тим, що у «Вагнері» отримали 10% від снарядів.
- Дата публікації
Незважаючи на заяви ворога, зранку 10 травня лідер «азовців» Андрій Білецький розповів про успіхи ЗСУ на Бахмутському напрямку. За його словами, українські військові і розгромили 6 та 8 роти 72-ї бригади ЗС РФ та розбили бригадну розвідку.
Білецький розповів, що 3-я окрема штурмова бригада, сформована переважно з «азовців», захопила багато ворожої техніки і полонених. Великі втрати поніс і третій загін ПВК «Вагнер».
Як зазначалось, наступальні дії велися у смузі шириною 3 км та глибиною 2.6 км. Уся це територія повністю звільнена від російських окупаційних військ.
Голова парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони й розвідки, військовослужбовець ЗСУ Роман Костенко заявив, що йому відомо про певні успіхи ЗСУ, але потрібно чекати на офіційне повідомлення Генштабу.
«Спілкуючись із колегами і побратимами звідти, (мені стало — ред.) відомо, що так, дійсно наші війська мають там певний успіх. Але хотілось би, щоб ця інформація вийшла вже офіційно від Генерального штабу і щоб така інформація, яку ми заздалегідь надаємо, не нашкодила тим військам, які перебувають там і проводять, в тому числі штурмові дії», — сказав він.
Костенко розповів, що командири РФ на місцях часто не доводять до відома вище військове керівництво про поразки на фронті, і це дає змогу ЗСУ проводити ще більш успішні операції, поки військове командування РФ не почне використовувати додаткові ресурси.
Бригада зі Львівщини вибила росіян із посадок під Бахмутом
80-та окрема десантно-штурмова бригада вибила російських солдатів із двох посадок на трасі, яка веде на самий Бахмут. Десантники вірять, що бійцям міста буде трохи легше.
Російські військові одразу спробували повернути лісосмуги, однак ЗСУ одразу відбили їхні атаки та закріпились на позиціях.
За словами старшого офіцера на батареї 80-ї десантно-штурмової бригади, ситуація на цій ділянці фронту на Донеччині стабільно важка, але лінія дещо змінилась.
«Там на якісь 100-200 метрів пересунулась наша піхота. Відпрацьовуємо нормально, наші хлопці з арти дуже влучно відпрацювали. Вони знищили два склади БК, знищено багато піхоти», — додав він.
Думки військових експертів щодо ситуації в Бахмуті
Український військовик, полковник запасу Роман Світан заявив, що українські війська почали рухатись у напрямку населеного пункту Кліщіївка під Бахмутом. Внаслідок активних дій ЗСУ росіяни побігли.
Світан також зазначає, що останнім часом Пригожин скаржився, що в нього «голі» фланги якраз біля Часового Яру і Іванівського.
Полковник додав, що у ватакож ПВК «Вагнер» скаржився на брак боєприпасів, але дефіцит покрили.
Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий пояснив, чому «вагнерівці» зазнають втрат у Бахмуті.
За його словами, основна сила РФ в Бахмуті — бойовики ПВК «Вагнера», але їм на підкріплення присилають підрозділи регулярної армії РФ, які не готові до боїв.
У межах нашої успішної оборонної операції ЗСУ час від часу проводять контрнаступальні дії. Цього разу на південному флангу «Вагнер», зазнавши значних втрат, були посилені мотострілецькими підрозділами. Вони були не дуже навченими та підготовленими, тож отримали удар
речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий
Відтак, українські військові змогли просунутися на глибину до двох кілометрів.
У ЗСУ підтвердили вдалий контрнаступ
Українські військові змогли посунути ворога на найскладнішому напрямку фронту.
Таку заяву зробив командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський.
За словами Сирського, на окремих ділянках фронту ворог не зміг втримати натиск українських захисників та відступив на дистанцію до 2-х кілометрів.
Він наголосив, що попри гучні заяви російських військових злочинців про наміри взяти Бахмут до 9-го травня, ворог так і не зміг захопити українське місто.
Командувач Сухопутних військ ЗСУ відзначив роботу 3-ї окремої штурмової бригади, яка в бою завдала ворогу потужного удару та показала міць української армії.
Втрати ворога за час боїв у Бахмуті
Напередодні речник Східного угруповання військ ЗСУ полковник Сергій Череватий заявив, що на Бахмутському напрямку росіяни втратили близько 100 тисяч живої сили за останні 9 місяців.
Також у США розповіли, що від грудня 2022 року російська армія втратила під час боїв у Бахмуті більше ніж 100 000 убитими і пораненими. За словами Джона Кірбі, понад 20 тисяч з них — вбиті в бою, майже половина із них «вагнерівці».