Компенсацію на решту площі можна буде отримати з репарацій або інших джерел, якщо така компенсація буде передбачена нормативними актами
Кабінет Міністрів вніс зміни до процедури надання компенсації за пошкоджене та знищене війною житло. Відповідні зміни містяться в постанові уряду №39 від 16 січня.
Запроваджується, зокрема, обмеження площі знищеного житла, на яке виділяється компенсація, а саме:
- не більш як 150 кв. м для квартири;
- не більш як 200 кв. м для будинку садибного типу, садового або дачного будинку.
У постанові також зазначається, що в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна фіксується площа об'єкта зруйнованого майна, що перевищує максимальні обмеження площі для підрахунку компенсації. «Надалі площу, за якою не було нараховано компенсацію, буде використано в разі подання заяви на компенсацію коштом репарацій або інших джерел, якщо така компенсація буде передбачена нормативно-правовими актами», — сказано в документі.
- Дата публікації
За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, станом на 17 січня 2024 року вже 95 українських сімей оформили угоди з купівлі житла з використанням житлових сертифікатів, виданих за програмою компенсацій за зруйноване через війну житло. У роботі комісій при органах місцевого самоврядування перебувають понад 8 тис. заявок на компенсацію. Найчастіше люди купують за сертифікати житло у Чернігівській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Київській, Тернопільській, Львівській областях та у Києві. Також є тенденція вибирати житло в межах того регіону, де розташовувалося знищене. Переважно люди обирають квартири на вторинному ринку нерухомості.
Нагадаємо, з 10 травня 2023 року запустили програму «єВідновлення», у межах якої компенсацію до 200 тис. грн на дрібний ремонт почали отримувати власники пошкодженого житла. Ці кошти можна використати на придбання будівельних матеріалів, оплату будівельних робіт і послуг підрядників, у яких є відповідні коди для роботи, а їхні продавці подали заявку на участь у програмі через портал «Дія». З грудня почалися виплати на капітальний ремонт пошкодженої житлової нерухомості — максимум 350 тис. грн для квартири і 500 тис. грн — для приватного будинку. З 1 січня 2024 року компенсацію за пошкоджене житло почнуть отримувати українці, які відремонтували його власним коштом.
- Дата публікації
З 1 серпня 2023 року в «Дії» почався прийом заявок на компенсацію за зруйноване через війну житло. Компенсації виплачуватимуть одноосібним власникам житла, яке було зруйноване через бойові дії після 24 лютого 2022 року, не підлягає відновленню і розташовується на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій. З 27 грудня 2023 року розпочалася видача житлових сертифікатів у «Дії», які можна обміняти на житло.