У дослідженні взяли участь 1780 громадян України, які живуть та працюють у Польщі
У Польщі провели опитування серед українських біженців щодо повернення додому після перемоги. Найсильнішим аргументом назвали возз'єднання із сім’єю та гідну роботу.
Про це пише РБК-Україна Travel.
У дослідженні взяли участь 1780 громадян України, які живуть та працюють у Польщі, повідомили в аналітичному центрі Gremi Personal.
Повернутися в Україну для возз'єднання із сім’єю готові 25% учасників опитування. За цей варіант віддали голоси найбільша кількість респондентів.
- Дата публікації
Друга за важливістю умова, яку назвали 18% українців, — гідні умови роботи, заробітної плати та достойна пенсія.
Також для біженців важливі гарантії ненастання нової війни в перспективі найближчих десятиліть, а також зброя, яка дозволить захистити країну у випадку агресії. Ці умови важливі для 10% українців, аби повернутися додому.
Також кожен десятий готовий повернутися в Україну після проведення реформ (судової, освітньої, медичної, правоохоронної, економічної, антикорупційної).
- Дата публікації
Інші мотиви біженців для повернення в Україну такі:
- 9% — вступ до ЄС і НАТО;
- 9% — отримання підтримки для відновлення та можливості економічного розвитку для громадян;
- 7% — можливість створити новий бізнес;
- 6% — деокупація населеного пункту;
- 3% — якщо повернуться люди з їхнього кола спілкування;
- 2% — якщо держава забезпечить їх втраченим житлом;
- 1% — можливість відновити старий бізнес.
В міжнародній агенції Gremi Personal продовжують вивчати процеси міграції, щоб знати настрої українців, які вимушено поїхали зі своїх домівок.
«Це опитування — база для українського уряду, на яку він може опиратися у прагненні повернути додому мільйони українців, які зараз знаходяться в інших країнах», — каже Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.
Більшість працездатних українців вже знайшли роботу у Польщі, переважно на виробництвах. Навіть на простих роботах вони отримують від 1000 доларів на місяць, що дозволяє 75% з них надсилати гроші своїм родичам, які залишилися в Україні. Третина українців (35%) надсилають більше половини заробленого додому.
Нагадаємо, отримані доходи не забезпечують комфортного життя 95% українців. А значна частина їх зазнає нестачі грошей, переживаючи матеріальні складнощі. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).