У Британії діє колонія з нетрадиційним шляхом реабілітації правопорушників
У Великій Британії з 2017 року діє чоловіча колонія на понад 2 тисяч осіб вартістю 250 мільйонів фунтів стерлінгів, яка відома своїми непритаманними для в’язниць лакшері-умовами — востаннє вона «прославилася» скандалом через статеві зв’язки жінок-охоронців із засудженими.
Про це повідомляє Dailymail.
Колонію HMP Berwyn називають Ув’язнені «найзатишнішою в’язницею Британії — ув’язнені можуть користуватися ноутбуками та мобільними телефонами у своїх «кімнатах» і мають доступ до «центру здоров’я та благополуччя. Також в’язні користуються цілим рядом зручностей, включаючи повнорозмірний спортивний зал, фітнес-зал, багатофункціональні ігрові зони, відкриті майданчики і виробничу будівлю, в якій розташовано 12 майстерень.
Установа має на меті реабілітацію правопорушників шляхом застосування іншого підходу від традиційної в’язниці.
За словами її першого керівника Рассела Трента, оскільки майже половина дорослих, які виходять з-під варти, повторно скоюють злочини протягом року після звільнення, установа прагне застосувати «справді реабілітаційний підхід»
Ув’язнені мають телефони у своїх кімнатах і можуть дзвонити в будь-який час, а також телефонувати будь-кому зі списку друзів і родичів.
Цей список перевіряється охоронцями, і телефони не можуть приймати вхідні дзвінки.
Ув’язнені також можуть надсилати та отримувати електронні листи, які, як і дзвінки, можуть контролюватися персоналом.
За додаткову плату друзі та родичі можуть прикріплювати фотографії.
В’язниця «Бервін» має службу, яка дозволяє людям надсилати ув’язненим гроші. Вони також можуть отримувати посилки з одягом один або два рази на рік, залежно від терміну ув’язнення та поведінки.
Ці посилки повинні бути передані персоналу під час відвідування, відкриті та перевірені офіцерами.
Друзям і сім’ям ув’язнених дозволяється надсилати їм книги безпосередньо або замовляти їх у затверджених роздрібних магазинах, які отримують і надсилають книги ув’язненим.
Ув’язнених розміщують в одномісних або загальних кімнатах, в кожній з яких є душ, туалет, умивальник і телефон.
Кожному ув’язненому видається ноутбук для написання заяв, замовлення їжі в їдальні та бронювання побачень. Вони також можуть використовувати його для доступу до хабу, який містить навчальні матеріали, інформацію, новини та розваги.
Засуджені мають доступ до повнорозмірного спортивного залу, тренажерного залу та майданчиків на відкритому повітрі.
Існує фітнес-програма, яка включає командні види спорту та заняття, які можуть призвести до отримання акредитованої кваліфікації.
У 2019 році повідомлялося, що ув’язненим планується видавати ключі від власних камер як винагороду за хорошу поведінку.
За словами Міністерства юстиції, в рамках нової системи заохочення начальникам в’язниць буде дозволено дозволяти ув’язненим замикати свої камери для більшої приватності. Однак, за повідомленням The Times, співробітники можуть відмінити «приватний замок», коли їм це буде потрібно.
Представник Пенітенціарної служби повідомив MailOnline: «Ці ключі можна використовувати лише для того, щоб інші ув’язнені не потрапляли до камер. Вони не можуть бути використані для відмикання камер, якщо вони замкнені персоналом, і немає вимоги, щоб персонал стукав перед тим, як увійти».
Критика
Консервативний депутат Філіп Холлобон був серед критиків в’язниці, заявивши: «Громадськість буде в жаху від того, що в’язниці перетворюються на прославлені табори відпочинку. Не дивно, що вона має репутацію найзатишнішої в’язниці Британії».
Але нинішній губернатор Нік Лідер захистив в’язницю від звинувачень у тому, що вона є недостатньо суворою.
У розмові з лідером Урекшему він сказав:
«70 відсотків наших чоловіків сидять у спільних камерах, що означає, що вони перебувають у дуже маленькому житловому приміщенні з туалетом і душем.
Вони живуть з кимось, кого майже напевно не знають і хто може їм не подобатися, хто може мати інші погляди на життя. Дехто може мати проблеми зі зловживанням психоактивними речовинами.
«Сказати це легко — я кидаю виклик будь-кому, хто скаже, що проводити 12 годин у маленькій кімнаті, користуючись туалетом і душем з кимось, хто знаходиться на відстані менше шести футів від них, — це розкішний стан».
Секс-скандали
За останні роки у в’язниці «Бервін» сталася низка незаконних зв’язків між тюремними працівниками та ув’язненими.
Засоромлені співробітниці в’язниці 27-річна Дженніфер Геван, 27-річна Айша Ганн і 26-річна Емілі Вотсон були ув’язнені протягом останніх трьох років за зв’язки з ув’язненими цієї суперв’язниці.
У 2019 році з’ясувалося, що 27-річна офіцер Айша Ганн вступила у стосунки з «небезпечним» ув’язненим Хурамом Разаком, 29 років.
Під час обшуку в спальні Ганн були знайдені фотографії, на яких ця пара цілується та обіймається, а також знімки з мобільного телефону, зроблені в камері Разака. Згодом вона була ув’язнена на один рік за рішенням суду у 2019 році.
У квітні 2019 року 26-річна офіцер Емілі Вотсон була ув’язнена на один рік тим же судом за те, що вчинила статевий акт з ув’язненим у своїй камері.
Враховуючи, що Уотсон проводила так багато часу з Джоном МакГі у в’язниці, у персоналу незабаром виникли підозри і вони почали розслідування.
Суд почув, що вони тричі були наодинці в його камері, коли вона двічі здійснювала з ним статевий акт і один раз мала статевий акт.
У 2019 році один колишній ув’язнений, відомий лише як Крістофер, який був засуджений до 11 місяців за напад, розповів у телевізійній програмі, що гучна музика, випивка та наркотики були там звичайною справою завдяки недосвідченим охоронцям.
«В’язницею потрібно керувати як в’язницею, — сказав він. Наразі вона працює як молодіжний клуб».
Марк Фейрхерст, голова Асоціації тюремних офіцерів, звинуватив стосунки в’язнів у тому, що на роботу беруть «неправильних жінок».
- Дата публікації
Він розповів Mirror:
«Співробітники, яких набирають на роботу, не проходять співбесіди віч-на-віч… все робиться через Zoom.
Багато людей, які отримують цю роботу, не мають достатнього життєвого досвіду і схильні до впливу в’язнів. Ваші цифри лише підтверджують те, про що ми роками попереджаємо роботодавців».
Нагадаємо, ув’язнений колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявив, що йому загрожує поліорганна недостатність, і що він «близький до смерті».