• Головна
  • Світ
  • Суд Мінська просить для Тихановської 19 років колонії

Суд Мінська просить для Тихановської 19 років колонії

Їй, серед іншого, інкриміновано змову з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом

У Мінському міському суді держобвинувач попросив суд призначити по 19 років колонії екс-кандидату в президенти Білорусі Світлані Тихановській та колишньому міністру культури Павлу Латушку.

Про це передає «БелТА».

Опозиціонерам Марії Мороз (начальниця виборчого штабу Тихановської), Ользі Ковальковій (довірена особа Тихановської) і Сергію Дилевському (представник страйкому МТЗ), що проходять у цій же справі, прокурор попросив по 12 років колонії.

На думку держобвинувачення, Тихановська, Ковалькова та Мороз мають відбувати покарання у колонії загального режиму, Латушка та Дилевський – у колонії посиленого режиму.

Також держобвинувач попросив призначити Тихановській штраф у розмірі 1 тисячі базових величин (37 тисяч білоруських рублів, близько 13,2 тисячі доларів), а Павлу Латушку - заборонити протягом п'яти років обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків на строк 5 років.

«Держобвинувач просить стягнути з Латушка в дохід держави грошову суму, що відповідає розміру отриманого ним хабара. Йдеться про суму, еквівалентну $10 тисяч за курсом Нацбанку на день винесення вироку», - йдеться у повідомленні.

Фігурантам інкриміновано змову з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом, створення екстремістського формування та керівництво таким формуванням, публічні заклики до санкцій, розпалювання соціальної ворожнечі.

«Тихановську також звинувачують у перешкоджанні роботі Центрвиборчкому, присвоєнні звання та влади посадової особи, зраді державі. У Генпрокуратурі, зокрема, зазначили, що Тихановська, перебуваючи на території Литви, проголосила себе переможцем минулих виборів президента Республіки Білорусь та єдиним національним лідером, обраним білоруським народом. Їй також звинувачують у створенні так званої Координаційної ради опозиції для забезпечення зростання протестних настроїв та соціальної напруженості , необхідних за захоплення влади. Ковалькова, Латушко та Дилевський входили до президії цієї ради», - пише видання.

Процес над опозиціонерами розпочався 17 січня. У справі провели спеціальне провадження на підставі постанови голови Слідчого комітету Білорусії.

Нагадаємо, 26 січня заступник голови Об'єднаного кабінету Білорусі щодо міжнародних справ Валерій Ковалевський побічно підтвердив блокування участі Світлани Тихановської у спільних з європейцями заходах за вказівкою Києва.

Раніше у білоруських ЗМІ з’явилась інформація, що Київ блокує публічні виступи Світлани Тихановської. Так, її не запросили на саміт Люблінського трикутника. Крім того, Ковалевський визнав, що сценарій церемонії у Варшаві на честь 160-річчя повстання Калиновського було несподівано змінено. Втім він не уточнив, хто виступив проти промови Тихановської, але зазначив, що її виступ є важливим на таких заходах.