Знущатися над тваринами тепер незаконно: що зміниться

Знущатися над тваринами тепер незаконно: що зміниться

Контролюватиме тепер такі речі Нацполіція.

Закон про заборону  знущання над тваринами ухвалили другому читанні, за нього проголосувало 285 нардепів.

Що у цьому законі важливого

Він забороняє вбивати, калічити та дарувати тварин як приз. Використовувати їх у рекламі розваг або закладів харчування теж не можна. Каратимуть і за смерть, щоб зменшити кількість безпритульних тварин.Нові правила передбачають заборону на жебрацтво та фотопослуги з дикими тваринами. Проте це не розповсюджується на цирки, зоопарки та дельфінарії.Без нагляду лишати тварину теж не вийде. Прив’язувати її біля магазинів чи на зупинках не можна. За жорстоке поводження з тваринами з 14 років людину притягнуть до адміністративної відповідальності, з 16 — до кримінальної. Якщо мучити тварину у присутності дитини, тоді власник може отримати 5 років в’язниці. Залишати тварину у закритому салоні автівки при температурі повітря понад +20  та менш ніж +5 теж заборонено. Тепер власники собак повинні вигулювати їх виключно на повідцю. Небезпечні породи виводити на вулицю можна тільки з намордником. А ще тварина повинна мати нашийник з ідентифікаційними позначками. Неправильне транспортування, після якого тварина покалічилась або померла, карається 3 роками в’язниці. Сюди ж входять публічні заклики до жорстокого поводження або нацьковування. Левів, тигрів, ведмедів, кабанів та інших небезпечних тварин тримати вдома заборонено. Це стосується і тих видів, які є у Червоній книзі та Списку II Бернської конвенції. Законом забороняється вирубка лісу, де можуть жити рідкісні звірі та рослини. За периметром охоронних ділянок у лісах у радіусі 500 метрів його нищити не можна.Також заборонено:

  • використовувати для роботи хворих, поранених, вагітних в останній третині вагітності або недогодованих тварин;
  • використовувати у роботі з тваринами спорядження, що можуть призвести до травмування або загибелі тварин;
  • утримувати їх у приміщеннях, в яких проводиться забій або в яких знаходяться туші забитих тварин;
  • насильне годування, крім годування з лікувальною чи профілактичною метою. У тому числі забороняється розводити та вирощувати гусок та качок для отримання фуа-гра (жирної печінки);
  • патрати, обсмалювати, знімати шкіру, коптити частини тварини до припинення серцебиття 

Контролювати порушення нових правил відтепер буде Національна поліція.

Що кажуть зоозахисники

Орест Залипський, співзасновник "Домівки врятованих тварин" вважає, що закон є потрібним не тільки для України загалом, а й для невеликих населених пунктів зокрема. Там, як правило, більше випадків жорстокого поводження з тваринами. А у великих містах такі злочини набувають резонансу. Коли є адміністративна або кримінальна відповідальність, тоді люди почнуть задумуватися чи можна залишати собаку на ланцюгу. Знущання над твариною – розповсюджена практика. Особливо це стосується диких тварин. Зоозахисник каже, що часто лисенят виривають з нір та продають мисливцям на притравку. Багато випадків, коли тварин лишають у небезпеці. У "Домівку врятованих тварин" за останні 4 дні підкинули 15 кошенят. Випадків, коли викидають домашніх улюбленців теж дуже багато. Люди знаходять та відносять до притулку й єнотоподібних собак та  чорнобурок.

"Побачили скалічену тварину? Звертайтеся на гарячу лінію до ЛКП "Лев". Якщо ж ви стали свідком знущання над твариною – дзвоніть до поліції", – радить Орест Залипський.

Нагадаємо, що відповідний законопроєкт Верховна Рада ухвалила ще у першому читанні 5 лютого 2020 року. Проте тоді його так і не прийняли. Щоб закон набув чинності, його ще має підписати президент та голова Верховної Ради.

Суспільство

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності