В Україні провели унікальну операцію на мозку

В Україні провели унікальну операцію на мозку

Одразу після операції у дівчини пропали проблеми з мовленням

Київські лікарі провели унікальну операцію 16-річній дівчинці з видалення пухлини мозку, під час оперативного втручання пацієнтка перебувала при свідомості.

Про це повідомила пресслужба «Охматдиту».

Дарії 16 років. Дівчина планувала цього року поступати на юридичний факультет. Проте на заваді стала хвороба. У дівчини почалися головні болі, запаморочення, порушення мовлення. Лікарі діагностували велику пухлину мозку.

«Пухлина розміщена між мовними центрами розумінням мови та мовленням. Видалити пухлину, не зачепивши центри та провідні шляхи, можна було тільки якщо Даша буде у свідомості під час операції, ба більше — буде розмовляти та задіювати мовні центри, аби нейрохірурги змоги зберегти мовлення дівчинці. Це друга в Україні подібна операції, яку провели дитині», — йдеться у повідомленні.

Під час операції неврологи-нейрофізіологи проводили картування кори головного мозку, аби не зачепити зону мовлення. Дівчинка описувала картинки, які вона бачила перед собою.

Вже через 2 години у відділені анестезіології та інтенсивної терапії Дарія самостійно стала на ноги. На наступний день пацієнтку перевели до звичайної палати.

Нагадаємо, вперше в Україні у київському «Охматдиті» 2-місячній дитині провели трансплантацію кісткового мозку.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності