Комарно: як розвиватиметься громада

Комарно: як розвиватиметься громада

Поспілкувалися з новообраним керівником громади Ігорем Черевичником

У неділю, 31 жовтня, відбулись позачергові вибори у деяких громадах Львівщини, зокрема і в Комарнівській територіальній громаді. Тут обирали нового мера, адже попередній очільник громади Іван Рубаха подав у відставку через хворобу через два місяці після обрання, у грудні минулого року.

Вибори на посаду голови Комарнівської територіальної громади виграв самовисуванець Ігор Черевичник. Згідно з протоколами підсумків голосування на дільничих виборчих комісіях, його підтримав 1701 виборець — 38,66% явки. Розрив між ним та іншою кандидаткою Катериною Кеньо, що посіла друге місце, склав 461 голос. До речі, саме Катерину Кеньо вважали фавориткою цих виборчих перегонів.

Комарнівська територіальна громада об’єднує місто Комарно та ще 20 сіл і налічує близько 14 тис. мешканців.

Новообраний очільник Ігор Черевичник розповів Lviv.Media про теперішні проблеми громади та поділився планами на найближчі роки.

Водопровід та каналізаційна мережа

Наразі водопровідна мережа у місті в незадовільному стані. Тут часто стаються прориви, аварії, відключення водопостачання.

Водопровід необхідно винести за межі проїзної частини дороги. Окрім того, треба встановити нові лічильники у місці підключення до мережі.

Також необхідно передбачити водопостачання для частини села Бучали, де в літній період є проблема із водою у криницях, провести новий водопровід у село Переможне.

"Під час передвиборчої кампанії одним із основних завдань на посаді Комарнівського міського голови я зазначив закінчення та введення в експлуатацію каналізаційної мережі в місті Комарно. Власне сама мережа вже прокладена, відновлене дорожнє покриття після її будівництва, залишилися деякі деталі для можливості її функціонування", — каже Ігор Черевичник, новообраний голова Комарнівської ТГ.

За словами очільника, запуск мережі дозволить отримати певні кошти на обслуговування очисних споруд і зменшить фінансове навантаження на бюджет.

Дороги та вивезення побутових відходів

"Відрізок дороги між селами Кліцько та Якимчиці, і дорога власне в селі Якимчиці перебувають в незадовільному стані. Не краща ситуація із дорогою від села Переможне до села Тулиголове. Однозначно потребує термінового ремонту і дорога Судова Вишня – Комарно в межах села Переможне. Потрібно якнайшвидше привести у відповідність ці автошляхи", — розповідає Ігор Черевичник.

Також міській раді Комарно доведеться укласти договір щодо вивезення твердих побутових відходів та проінформувати жителів про необхідність сплати за цю послугу.

Вуличне освітлення та пам'ятки архітектури

У Комарнівській територіальній громаді ще є декілька населених пунктів, де відсутнє вуличне освітлення взагалі або частково на певних вулицях.

"Знаю, що збільшення об’ємів вуличного освітлення потягне за собою збільшення видатків на оплату за електроенергію, однак дотримуюся принципу про рівноцінний розвиток усіх населених пунктів громади", — зізнається Ігор Черевичник.

На території громади є безцінні пам’ятки архітектури. Реставрація деяких із них розпочата. Це костел у місті Комарно та дерев’яна Церква у селі Кліцько. А от фасад Церкви Покрови Пресвятої Богородиці в селі Тулиголове потребує оновлення. Наразі вже є паспорт об’єкта культурної спадщини національного значення. Наступний крок – виготовлення документів на земельну ділянку та проведення повноцінного обстеження будівлі.

"Є ще багато інших поточних проблем - це вакцинація, робота освіти, медицини, культури, соціальна сфера, питання воїнів АТО, пасажирські перевезення, дах школи у селі Грімному, друга черга будівництва Комарнівської школи, добудова дитячого садочку в селі Бучали тощо. Для цього потрібно використовувати всі можливі джерела залучення коштів для громади: державні, обласні, місцеві бюджети, міжнародні проєкти і співпрацю", — пояснює голова Комарнівської ТГ.

Якою буде громада за 2 роки

"Чи можна радикально змінити громаду за два роки? Напевно, ні. Але дрібні побутові проблеми ми повинні обов’язково вирішити. Це доглянуті і чисті вулиці, впорядкування вивезення побутових відходів, розвиток туристичної галузі, облаштування місць для паркування автотранспорту у центрі Комарного, облаштування зупинок громадського транспорту, благоустрій парків, доглянуті кладовища", — зазначає Ігор Черевичник.

Великі сподівання покладає на співпрацю з органами влади різних рівнів.

"Щиро переконаний що вдасться налагодити продуктивні контакти з Львівською обласною державною адміністрацією в особі голови Максима Козицького, Львівською райдержадміністрацією, народними депутатами. Маю сподівання на конструктивну співпрацю з депутатами обласної ради загалом та представниками від колишнього Городоцького району зокрема. І, звісно, розраховую на плідну роботу нашого Комарнівського парламенту, виконкому та працівників апарату територіальної громади", — додає Ігор Черевичник.

Окрім того, на думку Ігоря Черевичника, треба модернізувати ЦНАП — підвищити якість обслуговування населення та розширити для них спектр послуг.

"Наша громада має звідки залучати інвестиції. Але інвестори повинні бачити прозорість і порядок у місцевій владі", — розмірковує мер.

Дорогу Т1425 в Комарнівській ТГ використовують як велике об’їзне кільце Львова. На ній є чимале навантаження — декілька великогабаритних машин на хвилину. За словами Ігоря Черевичника, її можна використати як об'єкт для інвестицій, і, відповідно, надходжень до бюджету та нових робочих місць. Для цього потрібен відповідний придорожній сервіс — АЗС, готелі, заклади харчування тощо.

"В об’єднаній громаді всі населені пункти мають рівноцінно розвиватися, навіть найменше село не повинно залишатися поза увагою. Комарнівська громада мусить мати чітку стратегію розвитку, і ми маємо звідки залучати ресурси і маємо куди рости", — підсумовує голова Комарнівської ТГ Ігор Черевичник.

 

Інтерв'ю

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності