Які зміни чекають українців з 1 вересня

Які зміни чекають українців з 1 вересня

Багато змін стосуються освіти, медицини та податкування

Осінь готує нововведення. Нові податки та реформи, електронний лікарняний та зміна норм харчування у школах. Розповідаємо, що зміниться з 1 вересня для українців.

Податок на нерухомість

Вже 31 серпня українці мають заплатити податок на нерухомість. Це стосується перш за все власників квартир площею понад 60 кв. метрів і будинків понад 120 кв. метрів. Якщо цього не зробити, то вже у вересні сума податку автоматично збільшиться та будуть нараховувати штрафи.

Запровадження нових норм харчування у школах

У школах планували впровадити нове 4-тижневе меню. Проте багато закладів освіти уже мають укладені договори з постачальниками, розривати їх посеред бюджетного року незручно. Тому нове  меню з 1 вересня введуть лише окремі школи.

Додамо, Євген Клопотенко, розробник страв, розповів, що з 1 вересня у закладах освіти не буде сосисок та солодкого чаю.

Старт реформи Нової української школи

З 1 вересня реформа Нової української школи стартує у пілотних п’ятих класах 136 шкіл України.  Головна мета нововведень – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. Передбачають, що учителі мають працювати за іншими підходами. Власне, у 2018-2019 провели масштабне навчання освітян.

Додамо, що також з 1 вересня в електронному вигляді видаватимуть свідоцтва про початкову освіту. Документ буде у електронному вигляді уже з 1 вересня.

Одноразове добровільне декларування активів

Анонс нового податку в Україні оголосили ще у червні. Вже у липні його підписав президент Володимир Зеленський. З 1 вересня 2021 до 1 вересня 2022 року українці матимуть право подати одноразову добровільну декларацію. У ній потрібно вказати активи, з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів. Також громадяни повинні сплатити збір:  5% від валютних цінностей на рахунках у банках в Україні,  9% від валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах. Також  2,5% від номінальної вартості державних облігацій України, придбаних у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Перехід на електронний лікарняний

Вже 1 вересня лікарняний не потрібно буде приносити на роботу. Тепер достатньо телефоном повідомити роботодавця про те, що ви хворі. Усі медичні заклади з ліцензією на медичну практику мусять видавати тільки електронні лікарняні.  Відтепер лікарі матимуть менше паперової роботи та не заповнюватимуть жодної адміністративної інформації для роботодавця.

Зміна процедури подання показників лічильників

Уже з 29 вересня оператори кол-центру “Львівобленерго” не братимуть показники лічильників. Споживачі зможуть подати їх лише через автоматичні сервіси. Причина рішення: люди, які повідомляють про аварії, не можуть додзвонитися до операторів. З 29 вересня можна буде дзвонити у кол-центр тільки, щоб повідомити про аварійні ситуації. Як подати показники лічильників розповіли у новому матеріалі.

Суспільство

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності