Як не треба лікувати кашель: поради фтизіопульмунологині Оксани Молодої

Як не треба лікувати кашель: поради фтизіопульмунологині Оксани Молодої

Інгаляції доречні далеко не завжди.

Навіть якщо не зважати на коронавірус, восени завжди більшає хворих. Починається холодна сира погода, а разом з нею - стартує сезон гострих респіраторних вірусних інфекцій.

В Україні дуже багато ліків можна купити без рецепта. Проте медики радять не лікувати кашель випадковим набором з аптеки. Тим паче, що іноді його взагалі не варто лікувати.

Фтизіопульмунологиня Оксана Молода розповіла читачам Lviv.Mediа, чого не потрібно робити, коли у вас чи у вашої дитини почався кашель.

"Кашель - захисний механізм нашого організму. Його категорично НЕ МОЖНА примусово зупиняти під час захворювання за допомогою різноманітних протикашльових засобів", - пояснює лікарка.

І додає, що завдання кашлю - це очищення наших дихальних шляхів від мокротиння, яке є, по суті, слизом з елементами загиблих мікроорганізмів та лейкоцитів.

"Протикашльові препарати призначаються при обмеженому переліку патологічних станів: в першу чергу, це кашлюк та онкопатологія, при якій пухлина подразнює кашльові зони, викликаючи безперервний кашель", - каже Оксана Молода.

Щодо відхаркувальних препаратів, то вони зовсім заборонені дітям до 12 років. Адже загрожують "ефектом затоплення" -  через особливості будови дитячих дихальних шляхів, дитина не може відкашляти ту кількість мокротиння, яка продукується під впливом дії відхаркувальних. Тому мокротиння накопичується у нижніх відділах легень, провокуючи розвиток пневмонії.

"Дорослі, за умови, якщо кашель вологий, також не потребують призначення відхаркувальних засобів", - додає лікарка.

Дуже часто як тільки починається кашель, люди починають процедури інгаляцій. Проте Оксана Молода каже, що такий підхід до лікування є категорично неправильним. Інгаляції можна робити хіба що тоді, коли кашель супроводжується обструктивним синдром.

Обструктивний синдром - стан, пов’язаний з порушенням прохідності (обструкцією) дихальних шляхів. Це не окреме захворювання, а комплекс пов’язаних між собою симптомів. При обструктивному синдромі хворому важко дихати, з'являється задишка, чути хрипи.

Не варто бити на сполох і через те, що кашель не зник через кілька днів чи тиждень. Бо, каже лікарка, тривалість гострого кашлю у дітей - 3 тижні, у дорослого - 8 тижнів.

"Тому, якщо ви після одужання ще деякий час "підкахикуєте" - це у 95% випадків абсолютно нормально", - підсумувала Оксана Молода.

А тим часом, хоча сезон ГРВІ ще не сильно активізувався, на Львівщині погіршується епідемічна ситуація, пов'язана з коронавірусом. Щодня переглядати актуальну ситуацію ви можете тут. Негативну тенденцію спостерігають і в усій країні. Найближчим часом державна комісія розгляне питання переходу у жовту зону та посилення карантину.

Здоров'я

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності