• Головна
  • Війна
  • У кого та за яких умов можуть вилучити автомобіль на потреби ЗСУ: коментар юриста

У кого та за яких умов можуть вилучити автомобіль на потреби ЗСУ: коментар юриста

У кого можуть вилучити автомобіль на потреби ЗСУ

З 18 травня 2024 року в Україні набуває чинності резонансний мобілізаційний закон, який дозволяє територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) передавати Збройним силам України безоплатно вилучені автомобілі у громадян України. Євгенія Захарченко, відома юристка, в інтерв'ю роз'яснила умови та обставини, за яких можливе вилучення авто на потреби ЗСУ.

Євгенія підкреслила, що не всі автомобілі підлягатимуть вилученню. Якщо людини має у власності лише один транспортний засіб, вилучення авто не повинно здійснюватися згідно з законом. Проте, якщо у громадянина кілька автомобілів, виберуть для вилучення той, який на думку військових найкраще підходить для них.

Для транспорту, що належить компаніям та організаціям, процес вилучення відбуватиметься пропорційно. Наприклад, якщо в агропідприємства є трактори, до 25% з них можуть бути передані Збройним силам України.

Місцеві державні адміністрації визначатимуть необхідну кількість та типи автомобілів для вилучення в рамках мобілізаційного плану. Повноваження щодо конфіскації транспортних засобів надано співробітникам територіальних центрів комплектування (ТЦК та СП), Службі безпеки України (СБУ) та Головному управлінню розвідки (ГУР).

Як вилучатимуть автомобілі в українців?

Перелік автомобілів, які потрібні для військовослужбовців та військових цілей, визначають Збройні сили України (ЗСУ). На місцях, зазначених у цьому списку, формується заявка на мобілізацію транспорту. Власник автомобіля разом із представниками територіального центру комплектування оцінює вартість і стан техніки перед тим, як оформити документи про передачу автомобіля та реєстрацію його для можливого використання армією.

Коли автомобіль потрапляє під можливі потреби Збройних сил України, його власник зобов'язаний дотримуватися певних обмежень: авто не повинне залишати межі області та країни, забороняється продавати та дарувати автомобіль або використовувати його як заставу під щось.

Інформацію про автомобілі (транспортні засоби), які можуть бути мобілізовані, територіальні центри комплектування збирають через Міністерство внутрішніх справ та Державну службу морського та річкового транспорту.

Після завершення демобілізації, автомобіль має бути повернутий власнику протягом 30 днів. Кабінет Міністрів України регламентує умови та порядок відшкодування збитків, що виникли внаслідок використання автомобіля під час його перебування на військовій службі.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності