• Головна
  • Війна
  • З’явилися нові деталі удару по суднобудівному заводу у Криму (фото)

З’явилися нові деталі удару по суднобудівному заводу у Криму (фото)

Фото: Схеми: корупція в деталях - RFERL

Підбите судно могло нести до восьми ракет «Калібр».

У неділю, п’ятого листопада, з’явилися знімки ракетного удару ЗСУ по суднобудівному заводу в тимчасово окупованому Криму, у місті Керч. На знімках Planet Labs, що поширили журналісти проєкту Радіо Свобода «Схеми», помітно місце ураження на суднобудівному заводі «Залив» та пошкоджений військовий корабель. Про це повідомили на Фейсбук-сторінці проєкту журналістських розслідувань Радіо Свобода «Схеми».

Напередодні у суботу, четвертого листопада, у тимчасово окупованій Керчі було чутно звуки вибухів. В Управлінні стратегічних комунікацій Збройних Сил України підтвердили успішні удари по суднобудівному заводу «Залив». Згодом стало відомо, що підбили носій ракет «Калібр» корабель “Аскольд”.

«За моїми даними, на 4 листопада у Керчі на момент вибухів знаходився тільки один корабель, здатний нести ракети класу «Калібр», а саме «Аскольд». Я думаю, що цей корабель, як ми бачимо, стояв вже біля причалу і його доводили до розуму, бо вже у грудні його мали б здати. Видно, що він ще на плаву, але верхня частина судна помітно пошкоджена», — розповів капітан першого рангу ВМС запасу Андрій Риженко після аналізу супутникового знімку.

Капітан додав, що «Аскольд» — це малий ракетний корабель 22800 типу «Каракурт», який може нести до восьми ракет «Калібр». На думку Риженка, знешкодження такого судна є дуже важливим для безпеки України.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності