• Головна
  • Війна
  • Російська православна церква створює ПВК для війни в Україні

Російська православна церква створює ПВК для війни в Україні

Морський Нікольський собор (Кронштадт)

Одна з таких приватних військових компаній під назвою “Андріївський хрест” діє на базі Кронштадтського Морського собору у Санкт-Петербурзі

Служба безпеки України викрила керівництво російської православної церкви на створенні власних приватних військових компаній на території Росії. За вказівками московського патріархату їхні ПВК займаються вербуванням та бойовою підготовкою найманців для війни проти України. Про це 19 жовтня повідомляють у Службі безпеки України.

Одна з таких приватних військових компаній під назвою “Андріївський хрест” діє на базі Кронштадтського Морського собору у Санкт-Петербурзі. У стінах релігійної установи її представники вербують парафіян для подальшого включення до складу окупаційних угруповань Росії, які залучені на передовій.

Під час відбору потенційних ”кандидатів” перевагу надають чоловікам, які вже проходили службу у лавах військових підрозділів країни-агресора і мають бойовий досвід. Після зарахування найманців до лав ПВК московської церкви, вони проходять курс військово-тактичної та вогневої підготовки під керівництвом інструкторів з російських спецслужб.

Для маскування бойових тренувань їхні організатори проводять підготовку “рекрутів” виключно у стінах собору, а також на спеціальних полігонах Росії. Встановлено, що фінансування таких ПВК здійснюють представники фінансово-промислових груп Росії, наближених до очільника Кремля. Гроші надходять на рахунки РПЦ у вигляді благодійних внесків та пожертв на “будівництво” храмів.

З початку повномасштабної агресії Росії за матеріалами СБУ розпочато 68 кримінальних проваджень щодо представників УПЦ (МП), з яких 16 – митрополити церкви. Серед викритих злочинів – 20 фактів держзради, колабораціонізму та пособництва країні-агресору. Правоохоронці розслідують 18 проваджень щодо публічної агітації до релігійної ненависті, а також продажу вогнепальної зброї та поширення дитячої порнографії. У результаті оперативних та слідчих дій 26 фігурантам-представникам УПЦ (МП) повідомлено про підозру, а ще 19 зловмисників уже отримали судові вироки.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності