• Головна
  • Війна
  • СБУ викрила братів-коригувальників ракетного удару по селі Гроза на Харківщині

СБУ викрила братів-коригувальників ракетного удару по селі Гроза на Харківщині

СБУ викрила братів-коригувальників ракетного удару по селі Гроза на Харківщині

Коригувальники Володимир Мамон та його молодший брат Дмитро є місцевими жителями, проте зараз вони перебувають на території Росії

Служба безпеки встановила зрадників, які скоригували російський ракетний удар по селі Гроза, що на Харківщині. Коригувальниками виявилися двоє місцевих жителів. Про це 11 жовтня повідомили у СБУ.

Служба безпеки встановила, що удар “Іскандером” скоригували брати — 30-річний Володимир Мамон та його молодший брат 23-річний Дмитро Мамон, які під час окупації регіону перейшли на бік росіян. Раніше вони отримали посади у лавах окупаційного «управління внутрішніх справ військово-цивільної адміністрації Харківської області». Там одного з братів призначили «водієм конвойної групи», іншого – «інспектором дорожньо-патрульної служби».

Напередодні звільнення регіону брати разом із родинами втекли до РФ, де й продовжили співпрацювати з росіянами. За вказівками окупантів вони дистанційно розпочали формувати власну мережу інформаторів на підконтрольній Україні території. Так до своєї діяльності вони «втемну» залучали своїх родичів, сусідів та знайомих з деокупованих міст і селищ Харківщини.

Під виглядом дружніх розмов та листувань у месенджері зрадники випитували у людей відомості про дислокацію Сил оборони та масові заходи на території регіону.

За даними слідства, від початку жовтня 2023 року брати почали збирати інформацію про заплановане перепоховання загиблого українського захисника у селі Гроза. При цьому вони розуміли, що внаслідок ворожої атаки обов'язково загинуть мирні мешканці, в тому числі й ті, хто надавав їм інформацію.

Дізнавшись точну адресу та час проведення мирного заходу, Володимир Мамон передав ці дані росіянам. 5 жовтня окупанти вдарили по селу “Іскандером”. Внаслідок атаки загинули 53 мирних жителі, серед них – малолітня дитина.

Братам заочно повідомили про підозри за державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб. Також дії Володимира Мамона додатково кваліфікували за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 КК України (пособництво у вчиненні порушень законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Оскільки обидва брати переховуються на території РФ, тривають заходи для встановлення їхнього місцезнаходження та покарання.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності