• Головна
  • Війна
  • Влада РФ та Білорусі нестиме спільну відповідальність за агресію: ПАРЄ ухвалила резолюцію

Влада РФ та Білорусі нестиме спільну відповідальність за агресію: ПАРЄ ухвалила резолюцію

Влада РФ та Білорусі нестиме спільну відповідальність за агресію: ПАРЄ ухвалила резолюцію

ПАРЄ наголошує на потребі розслідувати воєнні злочини, злочини проти людяності та звинувачення у геноциді, які підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яким затвердила свої вимоги щодо створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії. Особливу увагу ПАРЄ приділила тому, що відповідальними за злочин агресії мають бути представники керівництва Росії та Білорусі, які у документі згадуються на одному рівні.

Про це повідомляє «Європейська правда».

«Російські та білоруські політичні та військові лідери, які планували, готували, ініціювали або здійснювали ці дії, і які мали можливість контролювати або керувати політичними або військовими діями держави, повинні бути ідентифіковані та притягнуті до відповідальності. Без їхнього рішення про розв'язання цієї агресивної війни проти України не відбулося б звірств, що випливають з цієї війни», йдеться у тексті ухваленої резолюції.

Втім ПАРЄ також наголошує на потребі розслідувати воєнні злочини, злочини проти людяності та звинувачення у геноциді, які підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

Крім того, протягом цієї сесії ПАРЄ кілька разів закликала до створення спецтрибуналу, а також підкреслила, що Рада Європи має відігравати ключову роль у цьому процесі.

Нагадаємо, білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко заявив, що Захід не відмовився від своїх планів щодо Білорусі, а в Україні продовжують готувати бойовиків та екстремістів.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності