За підготовку замаху на Зеленського затримали поляка

Фото ілюстративне

Громадянин Польщі допомагав російським спецслужбам планувати замах на Володимира Зеленського

Служба безпеки України разом з польськими правоохоронцями затримала російського агента — громадянина Польщі, який допомагав російським спецслужбам у плануванні замаху на президента України Володимира Зеленського.

Як повідомила СБУ в четвер, 18 квітня, затриманий поляк співпрацював з російською воєнною розвідкою, відомою як ГРУ. До його завдань входили збір та передача росіянам інформації про безпеку аеропорту Жешув-Ясьонка. Це мало, серед іншого, допомогти російським спецслужбам спланувати можливий замах на президента України Володимира Зеленського під час його перебування на території Польщі.

«Співробітники СБУ та українські прокурори поінформували польських колег про можливе вчинення замаху та передали їм ключові докази у цій справі. Завдяки успішним діям та оперативному обміну інформацією між країнами завербованого агента спецслужб РФ вдалося ідентифікувати та затримати на території Польщі», — сказано в повідомленні.

Польська прокуратура уточнила, що чоловік почав працювати з російськими спецслужбами добровільно, з власної ініціативи. Прокурори вже висунули чоловікові звинувачення у готовності діяти на користь іноземної спецслужби, що кваліфікується за ст. 130 § 3 Кримінального кодексу Польщі.18 квітня за клопотанням польської прокуратури Окружний суд Варшави взяв завербованого поляка під варту.

За інформацією СБУ, розслідування проводить Агентство внутрішньої безпеки під наглядом Національної прокуратури Польщі. Слідчі дії тривають.СБУ вдячна партнерам за ефективну співпрацю у протидії російським злочинам в Україні та за її межами.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності