• Головна
  • Україна
  • Прописувалися в Чорнобильській зоні, щоб отримати виплати: 24 особам оголосили підозру

Прописувалися в Чорнобильській зоні, щоб отримати виплати: 24 особам оголосили підозру

Прописувалися в Чорнобильській зоні, щоб отримати виплати: 24 особам оголосили підозру

24 жителі Житомирщини обманом отримали 1,5 млн грн виплат за начебто проживання в Чорнобильській зоні

Поліцейські повідомили підозру 24 особам, які прописувалися в Чорнобильській зоні, щоб отримати грошові виплати. Ці люди ніколи не проживали на територіях радіоактивного забруднення, а будинки, в яких вони були зареєстровані, взагалі непридатні для життя. Сума незаконно нарахованих з бюджету грошових виплат сягає 1,5 млн грн. Про це 5 квітня повідомили у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Як організували злочинну схему незаконних виплат

Правоохоронці викрили злочинну схему отримання грошових виплат. Злочинці підшукували власників будинків на територіях радіоактивного забруднення і за певну винагороду пропонували їм прописати громадян. Надалі з відповідними документами зверталися до обласного управління пенсійного фонду для нарахування виплат. Після відмови підключали юриста та зверталися з адміністративним позовом до суду.

Відповідно до рішення суду та Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, вони зобов’язували пенсійний фонд нарахувати та виплатити підвищення до пенсії людям, які начебто проживають на територіях радіоактивного забруднення.

Однак, як встановили поліцейські, ці люди ніколи не проживали та не проживають за місцем реєстрації. Будинки, в яких вони “мешкали” за пропискою, були занедбані та непридатні для життя. Окрім того, в одному такому будинку було зареєстровано по декілька десятків осіб.

Прописувалися в Чорнобильській зоні, щоб отримати грошові виплати: на Житомирщині поліцейські повідомили підозру 24 фігурантам

Прописувалися в Чорнобильській зоні, щоб отримати грошові виплати: на Житомирщині поліцейські повідомили підозру 24 фігурантамДані особи ніколи не проживали на територіях радіоактивного забруднення, а будинки, в яких вони були зареєстровані, взагалі непридатні для проживання. Сума незаконно нарахованих з бюджету грошових виплат сягає 1,5 млн грн.Викрили злочинну схему отримання грошових виплат оперативники управління стратегічних розслідувань в Житомирській області та слідчі слідчого управління поліції Житомирщини. Відповідно до розробленого плану, особи підшукували власників будинків на територіях радіоактивного забруднення і за певну винагороду пропонували їм прописати громадян. У подальшому з відповідними документами зверталися до обласного управління пенсійного фонду для нарахування виплат. Після відмови підключали юриста та зверталися з адміністративним позовом до суду.Відповідно до рішення суду та Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсійний фонд зобов’язували нарахувати та виплатити підвищення до пенсії особам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення.Однак, як встановили поліцейські, дані громадяни ніколи не проживали та не проживають за місцем реєстрації. Будинки, в яких вони мешкали виключно на папері, були занедбані та непридатні для проживання. Окрім того, в одному такому будинку було зареєстровано по декілька десятків осіб.Вже зібрані докази стосовно 24 осіб, яким за такою схемою нарахували виплат на загальну суму 1,5 млн грн, половину з яких вони вже отримали. Проте їх кількість в рази більша, тож слідчі та оперативники проводять комплекс заходів для встановлення повного кола осіб, які незаконно отримали кошти з державного бюджету та сприяли в реалізації шахрайської схеми.За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури 24 учасникам оборудки повідомили про підозру за ч. 2 ст. 190 та ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.Заходи з документування злочинної діяльності проводилися за сприяння Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.Національна поліція УкраїниМВС УкраїниПоліція Житомирської області#Житомир #ДСР #поліція #новини

Posted by Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України on Friday, April 5, 2024

Нарахували незаконних виплат на півтора мільйона

Вже зібрані докази щодо 24 осіб, яким за такою схемою нарахували виплат на загальну суму 1,5 млн грн, половину з яких вони вже отримали. “Проте їх кількість в рази більша, тож слідчі та оперативники проводять комплекс заходів для встановлення повного кола осіб, які незаконно отримали кошти з державного бюджету та сприяли в реалізації шахрайської схеми”, — йдеться у повідомленні поліції. За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури 24 учасникам оборудки повідомили про підозру за шахрайство.

Нагадаємо, на Київщині керівник державного підприємства разом із спільниками організував незаконну вирубку дерев у Чорнобильському заповіднику. Злочинна група завдала державі збитків на понад 59 млн грн.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності