• Головна
  • Україна
  • За два роки росіяни зруйнували 177 наукових закладів України

За два роки росіяни зруйнували 177 наукових закладів України

За два роки росіяни зруйнували 177 наукових закладів України

Понад 1000 студентів і викладачів Київської політехніки пішли на фронт, майже 80 з них загинули

За останні два роки було зруйновано 177 наукових установ, пошкоджено — 1443 будівлі, причому найбільше — в східній частині Харківської області. Про це в етері Громадського радіо повідомив президент Малої академії наук України Станіслав Довгий.

«Протягом року ми проаналізували стан справ у національної академії наук, університетських установ МОН і 7 відомств, де є наукові та освітні установи. Це була дуже непроста робота, бо не завжди просто було визначити цифри й дані. Дані станом на листопад 2023 року — це 177 наукових установ зруйновано, 1443 будівлі пошкоджено, близько 650 різних наукових приладів і обладнання, 614 наукових інструментів, з якими науковці проводили дослідження і близько 12% науковців, які емігрували», — зазначив президент МАН.

За його словами, щодо участі наших науковців під час бойових дій, — «цифри змінюються щодня». «Із початку війни понад 1000 студентів та викладачів Київської політехніки пішли добровольцями на фронт, сьогодні ми маємо близько 80 загиблих, серед них 30% студенти, а решта науковці. Цифри дуже вражають. Ми зараз їх оновлюємо і важко сказати сьогодні про кількість втрат, не зважаючи на все наша наука живе. Інфраструктура працює і відновлюється», — наголосив Станіслав Довгий.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності