• Головна
  • Україна
  • Уряд виділив 515 млн грн на Національне військово-меморіальне кладовище

Уряд виділив 515 млн грн на Національне військово-меморіальне кладовище

Могили військових у Києві, фото Миколи Тимченка/«Вечірній Київ»

Кабінет міністрів виділив 515 мільйонів гривень на будівництво та функціонування Національного військово-меморіального кладовища в 2024 році, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виїзного засідання уряду на Львівщині в п’ятницю, 23 лютого.

«Маємо ключове рішення щодо створення Національного військово-меморіального кладовища. Затверджуємо порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті. Мова йде про 515 мільйонів гривень, які ми виділяємо на будівництво та функціонування в цьому році», — зазначив голова українського уряду, якого цитує «Укрінформ».

Він наголосив, що Національне військово-меморіальне кладовище стане центральним місцем, де кожен зможе віддати шану полеглим героям нашої Батьківщини. «Це буде особливе місце, де перетинаються скорбота, гордість, біль, повага, безмежна вдячність та вічна пам’ять. Для Міністерства ветеранів ми ставимо це одним з головних завдань на цей рік», — резюмував Шмигаль.

Що відомо про Національне військово-меморіальне кладовище

8 грудня 2023 року Верховна Рада ухвалила закон щодо забезпечення створення та експлуатації Національного військово-меморіального кладовища. Цим законом, зокрема, передбачено, що на ньому можуть бути перепоховані ті полеглі українські воїни, яких, починаючи з 2014 року, нагороджено орденом «Золота Зірка». Також на ньому можуть перепоховати видатних борців за незалежність України у XX столітті, але це можливо за рішенням та у порядку, визначеному урядом.

Торік Шмигаль заявляв, що першу чергу Національного військового меморіального кладовища планують відкрити в першій половині 2024 року.

Раніше в Міністерстві у справах ветеранів заявляли, що Національне військово-меморіальне кладовище включатиме комплекс споруд та площ: військове кладовище, музей, ритуальну будівлю, сучасний крематорій та інші споруди, потрібні для організації почесних поховань. Комплекс поєднуватиме в собі як традиційні поховання, так і поховання в колумбарії. Національне військово-меморіальне кладовище будують у Гатненській громаді, що у Фастівському районі на Київщині. Його будують на ділянці площею майже 270 гектарів.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності