Фонд «Повернись живим» розкрив вміст Black Box

Фонд «Повернись живим» розкрив вміст Black Box

Black Box — це проєкт, на який фонд зібрав 230 млн грн

Благодійний фонд «Повернись живим» розкрив вміст Black Box, на який зібрав 230 млн грн. У ньому виявився безпілотник українського виробництва «Бобер». Про це благодійний фонд повідомив у четвер, 16 листопада. Також там зазначили, що «Бобер» це не єдине, на що витратили зібрані гроші.

Наприкінці 2022 року фонд «Повернись живим» та блогер Ігор Лаченков оголосили збір на масштабний проєкт Black Box, не розкриваючи секрету на що саме збирали 15 млн грн. Всю суму вдалось зібрати менш ніж за добу, і рік потому фонд розкрив, куди витратили цю суму. Виявилося, гроші пішли на безпілотники українського виробництва «Бобер» для Головного управління розвідки.

«Даний баражуючий боєприпас здатний знищувати важливі військові цілі противника на оперативно-тактичній та стратегічній глибині на відстані до 800 кілометрів. Завдяки цьому та іншим засобам з Black Box ми зменшували та зменшуємо наступальний потенціал противника», — розповів співробітник одного зі спецпідрозділів ГУР на позивний «Колібрі».

Проєкт Black Box тривав місяць, загалом благодійникам вдалося зібрати 230 млн грн. На що саме витратили решту цих грошей поки не розповідають.

«Ще влітку минулого року ми придбали у виробника 10 БпЛА на 40 мільйонів гривень, що їх задонатили благодійники на наші загальні рахунки. Коли ж побачили, що вони дають хороший результат — вирішили масштабувати проєкт, розгорнути виробництво і запустили публічний збір. Завдяки довірі до «Повернись живим», тоді ми менше ніж за місяць зібрали 230 мільйонів гривень. Ще 10 мільйонів додали так само з загальних рахунків. Команда Фонду дуже задоволена результатом, адже загалом 280 мільйонів гривень завдали ворогу збитків вже більш ніж на 900 мільйонів доларів. Це — колосальний результат у зменшенні наступального потенціалу окупаційних військ!», — прокоментував директор Фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності