• Головна
  • Україна
  • Нацполіція перекрила канал постачання мікросхем для дронів-камікадзе з Нідерландів до Росії

Нацполіція перекрила канал постачання мікросхем для дронів-камікадзе з Нідерландів до Росії

Нацполіція перекрила канал постачання мікросхем для дронів-камікадзе з Нідерландів до Росії

Російський підприємець, який мешкав у Нідерландах, постачав мікросхеми для дронів-камікадзе в Росію

Слідчі Нацполіції в результаті міжнародної операції ліквідували канал постачання компонентів для дронів- камікадзе з Євросоюзу до Росії. Про це 15 листопада повідомили у Національній поліції України.

В ході досудового розслідування поліцейські отримали у справному стані два дрони, які росіяни використовують для обстрілів України — Shahed-136 та Mohajer-6. Їх розклали на компоненти та за сприяння Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України встановили ряд виробників високотехнологічної продукції, блоків управління та мікросхем з Євросоюзу та США, продукція яких потрапляла в Росію для виробництва ударних дронів всупереч встановленим санкціям й обмеженням.

Усю зібрану інформацію через офіцера зв’язку від України в Європолі скерували до правоохоронних органів країн Європейського союзу. Першими на цей запит відгукнулася Служба розслідування фінансових злочинів Міністерства фінансів Королівства Нідерланди. Вона, на основі отриманих матеріалів, розпочала міжнародну операцію “Дрейк”.

В результаті міжнародної операції ліквідовано канал постачання компонентів для дронів-«камікадзе» з Євросоюзу до росії

❗Слідчі Нацполіції в результаті міжнародної операції ліквідували канал постачання компонентів для дронів-«камікадзе» з Євросоюзу до росії👉В ході досудового розслідування поліцейські отримали у справному стані два дрони, які росіяни використовують для обстрілів України — Shahed-136 та Mohajer-6. Їх розклали на компоненти та за сприяння Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України встановили ряд виробників високотехнологічної продукції, блоків управління та мікросхем з Євросоюзу та США, продукція яких потрапляла в росію для виробництва ударних дронів всупереч встановленим санкціям й обмеженням.Усю зібрану інформацію через офіцера зв’язку від України в Європолі було скеровано до компетентних правоохоронних органів країн Європейського союзу. Першими на цей запит відгукнулася Служба розслідування фінансових злочинів Міністерства фінансів Королівства Нідерланди, розпочавши на основі отриманих матеріалів міжнародну операцію «Дрейк».В рамках операції був проведений комплекс слідчих та розшукових дій на території України та Нідерландів, за результатами яких були зібрано беззаперечні докази відносно російського підприємця, яких постійно мешкає на території Нідерландів, та протягом останніх семи місяців в обхід санкцій постачає на територію російської федерації мікросхеми для потреб збройних сил та оборонного комплексу країни-агресора.З метою маскування своєї протиправної діяльності ділок використовував фіктивні фірми, зареєстровані на Мальдівах. На підставі зібраних в рамках міжнародної операції «Дрейк» доказів, суд міста Роттердам виніс фігуранту вирок — півтора року позбавлення волі та 200 000 євро штрафу.☑В результаті, канал надходження на території російської федерації критично важливих компонентів для військово-промислового комплексу для обстрілу України було блоковано.

Posted by Національна поліція України on Wednesday, November 15, 2023

Під час операції провели комплекс слідчих та розшукових дій на території України та Нідерландів. Зібрали неспростовні докази щодо російського підприємця, яких постійно мешкає на території Нідерландів, та, протягом останніх семи місяців, в обхід санкцій постачає на територію Російської Федерації мікросхеми для потреб збройних сил та оборонного комплексу країни-агресора.

Задля маскування своєї протиправної діяльності ділок використовував фіктивні фірми, зареєстровані на Мальдівах. На підставі зібраних доказів суд міста Роттердам виніс фігуранту вирок — півтора року позбавлення волі та 200 000 євро штрафу.

Канал надходження на територію Російської Федерації критично важливих компонентів для військово-промислового комплексу для обстрілу України заблокували.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності