• Головна
  • Україна
  • Постачали авіадвигуни в Росію: судитимуть експрезидента та директора департаменту “Мотор Січі”

Постачали авіадвигуни в Росію: судитимуть експрезидента та директора департаменту “Мотор Січі”

Постачали авіадвигуни в Росію: судитимуть експрезидента та директора департаменту “Мотор Січі”

Зловмисникам загрожує до 15 років тюрми з конфіскацією майна.

Судитимуть експрезидента та директора зовнішньоторговельного департаменту АТ “Мотор Січ”. Про це 18 жовтня повідомляють в Офісі генерального прокурора.

Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього президента АТ “Мотор Січ” та директора зовнішньоторговельного департаменту цього товариства. Обвинуваченні упродовж грудня 2017 року – жовтня 2022 року налагодили господарську діяльність відокремленого підрозділу АТ “Мотор Січ” – Сніжнянського машинобудівного заводу на тимчасово окупованій території в м. Сніжне Донецької області. Своїми діями вони сприяли терористичній організації “ДНР”. Сплачували на її користь гроші під виглядом, так званих податків та митних платежів.

На початку повномасштабної війни упродовж березня – квітня 2022 року обвинувачені організували постачання товарів виробництва АТ “Мотор Січ” для військово-промислового комплексу РФ за посередництва юридичної особи іноземної юрисдикції на загальну суму понад 72 млн грн. Йдеться про запасні частини для капітального ремонту авіадвигунів.

Також обвинувачені готували для постачання ворогу за посередництва іноземної юридичної особи 128 авіаційних двигунів виробництва АТ “Мотор Січ” загальною вартістю понад 2,48 млрд грн. З них у травні 2022 року фактично було поставлено 7 авіаційних двигунів на суму понад 136 млн грн.

У квітні 2022 року експрезидент акціонерного товариства перешкоджав законній діяльності українських військовослужбовців. Коли вони звернулися з проханням оплатної передачі в користування гвинтокрила, він надавав вказівки співробітникам підприємства приховати документи на нього.

Це робилося для того, щоб пілоти не могли сісти за штурвал повітряного судна без спеціальних формулярів. На додаток, він наказав розукомплектувати техніку – зняти лопоті, інші критичні комплектуючі та заховати їх.

У СБУ повідомили, що арештувала активи експрезидента та директора зовнішньоторговельного департаменту “Мотор Січі” на понад 12 млрд грн.

Мова йде про кошти, нерухомість, корпоративні права обох посадовців, а також їхнє майно, яке вони здобули злочинним шляхом і оформили на своїх родичів за кордоном.

Обидва були затримані співробітниками Головного слідчого управління та контррозвідки СБУ у жовтні 2022 року.

Посадовці діяли у змові з наближеними до Кремля представниками російської корпорації “Ростех”, яка є одним із головних виробників озброєнь для окупаційних угруповань РФ. Отриману продукцію загарбники використовували для виробництва та ремонту ударних гвинтокрилів, які масово застосовували для повномасштабного вторгнення в Україну.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки скерували до суду обвинувачення на експрезидента “Мотор Січі” за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
  • ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань);
  • ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

При цьому його підлеглий – очільник Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства – обвинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
  • ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

Зловмисникам загрожує до 15 років тюрми з конфіскацією майна.

Нагадаємо, гелікоптер, який “Мотор Січ” намагалася сховати в іншій країні, передали ЗСУ.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності