• Головна
  • Україна
  • В Україні вперше винесли вирок митрополиту УПЦ МП: за що судили священнослужителя

В Україні вперше винесли вирок митрополиту УПЦ МП: за що судили священнослужителя

В Україні вперше винесли вирок митрополиту УПЦ МП: за що судили священнослужителя
Фото: Freepik

Митрополит був на постійному зв’язку з очільником РПЦ й виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії

Районний суд Кропивницького вперше в Україні виніс вирок високопоставленому клірику УПЦ МП, екскерівнику Кіровоградської єпархії митрополиту Іосафу. Він та секретар цієї установи повністю визнали свою вину у злочинах, які їм інкримінувала Служба безпеки.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Так, священнослужителі публічно вихваляли захоплення частини території України та «роздували» міжрелігійну ворожнечу в регіоні на користь країни-агресора. Зокрема, за даними розслідування, єпископ входив до найближчого оточення московського патріарха Кіріла, з яким координував підривну діяльність проти нашої держави.

Для цього митрополит був на постійному зв’язку з очільником РПЦ й виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії та окупації східних і південних територій України, зокрема АР Крим.

“Вказівки з Москви надходили у вигляді письмових циркулярів, а також під час особистих зустрічей на території РФ. До злочинної діяльності єпископ залучив секретаря єпархії”, - йдеться у повідомленні.

За їх дорученням у церквах релігійної громади людям роздавали ворожу пропагандистську літературу, яку друкували багатотисячними накладами у російських типографіях. Водночас у цих книгах «автори» ставили під сумнів українську державність й вихваляли кремлівський режим.

Крім того, під час обшуків на території єпархії правоохоронці виявили велику кількість проросійських друкованих матеріалів і документи із доказами листування з московськими «кураторами».

Зазначається, що священнослужителів засуджено за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Проте враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив їм 3 роки позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки. Також зловмисникам заборонено на 1 рік займати посади керівників релігійних управлінь та єпархій.

Нагадаємо, у ПЦУ перевірятимуть священників УПЦ МП, які приєдналися до Помісної Церкви, щоб до неї не потрапили люди, які руйнуватимуть її зсередини.

Україна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності