• Головна
  • Україна
  • Російські спецслужби намагаються отримати доступи до комп’ютерів українців – Держспецзв'язку

Російські спецслужби намагаються отримати доступи до комп’ютерів українців – Держспецзв'язку

Російські спецслужби намагаються отримати доступи до комп’ютерів українців – Держспецзв'язку

Хакери троянізують ISO та установчі файли й розміщують їх у безкоштовному доступі на торент-трекерах.

Російські хакери та спецслужби додають до зламаного програмного забезпечення, що розміщуються на торентах, шкідливий код,

Про це повідомляє Держспецзв’язку.

Там зазначають, що хакери троянізують ISO та установчі файли й розміщують їх у безкоштовному доступі на торент-трекерах.

Якщо жертва завантажує та встановлює такі файли на свій компʼютер, хакери дістають доступ до його вмісту і можуть протягом тривалого часу залишатися непомітними. 

«У багатьох пострадянських країнах системні адміністратори й досі використовують неліцензійне програмне забезпечення (в тому числі операційні системи) в установах та компаніях різних форм власності, що розповсюджується за допомогою торент-трекерів.

Встановлюючи зламане ПЗ із торентів, вони фактично надають доступ російським спецслужбам до вмісту робочих машин. Особливо небезпечним є використання зламаної операційної системи, адже в такому випадку зловмисники мають повний адміністративний доступ до компʼютера, на якому її встановлено.

Пересічні українські користувачі також перебувають у зоні ризику, встановлюючи неліцензійне програмне забезпечення з неофіційних джерел, торентів зокрема», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Microsoft повідомляла, що виявила щонайменше дев'ять різних «чистильників» і два типи програм-здирників, які використовувалися проти більш ніж 100 українських організацій.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності