• Головна
  • Україна
  • Колишнього голову правління «Укрзалізниці» Камишіна призначили позаштатним радником президента

Колишнього голову правління «Укрзалізниці» Камишіна призначили позаштатним радником президента

Колишнього голову правління «Укрзалізниці» Камишіна призначили позаштатним радником президента

Тимчасово виконуватиме обовʼязки голови правління компанії Євген Лященко

Ексголова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишін став позаштатним радником президента України Володимира Зеленського.

Відповідний указ оприлюднено на сайті голови держави.

Згідно із указом президента №127/2023 від 3 березня, Камишіна було призначено радником Зеленського поза штатом.

З 11 серпня 2021 року Камишін очолював «Укрзалізницю». 27 лютого Камишін подав у відставку, про це він повідомив у соцмережах.

За інформацією Forbes  за спільним рішенням з віце-прем’єром Олександром Кубраковим Камишін мав очолити офіс з євроінтеграції «Укрзалізниці» в Європі.

Як пише Forbes, Ініціатором звільнення приблизно за два тижні до його анонсу виступив Олександр Кубраков, який очолює Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (УЗ у підпорядкуванні уряду, але у сфері управління міністерства Кубракова). Кубраков попросив Камишіна написати заяву, каже співрозмовник Forbes в Офісі президента. «Це була ініціатива Кубракова, в ОП були здивовані та не задоволені, – каже він. – Але президент погодив звільнення». 

Сам Камишін не планував йти у відставку. В інтервʼю Forbes напередодні звільнення він розповідав, що планує працювати принаймні до 2024 року, і детально розписував програми збільшення потягів до ЄС, електрифікацію колій та перехід на дворічне планування інвестицій.

Forbes поговорив майже з десятком політиків і чиновників дотичних до УЗ, Офісу президента чи міністерства Кубракова. Наразі ніхто достеменно не знає, що саме змусило Кубракова вимагати звільнення голови УЗ. Версії коливаються від «НАБУ готує Камишіну підозру, і його звільнили, щоб не підставлятись» до «Кубраков прибирає потенційних конкурентів в боротьбі за владу». 

Тимчасово виконуватиме обовʼязки голови правління компанії Євген Лященко, член правління «Укрзалізниці». З 2012 року Євген Лященко обіймав посаду фінансового директора Медіа Група Україна.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності