• Головна
  • Україна
  • Українізація «Укрзалізниці»: що планують змінити за три роки

Українізація «Укрзалізниці»: що планують змінити за три роки

Українізація «Укрзалізниці»: що планують змінити за три роки

«Укрзалізниця» хоче за три роки провести масштабну українізацію

«Укрзалізниця» вирішила позбутися всіх імперських та радянських назв і традицій. Реалізувати такі плани покликана кампанія «Залізна українізація», про старт якої у вівторок, 21 лютого, оголосив голова правління компанії Олександр Камишін, пише DW.

«Нашу залізницю 100 років інша країна русифікувала. Ми маємо повертатися до того, де ми є, ставати більш україномовними, українськими, хто ми є насправді. Тому це не про дерусифікацію, а саме про українізацію», - пояснив Камишін під час зустрічі з журналістами, котра відбулась на центральному вокзалі Києва. 

Ще в літку 2022 року «Укрзалізниця» почала підготовку до кампанії, яка триватиме до 2025 року. За цей час планується, зокрема, перейменувати регіональні філії, у назвах яких вказувалося їхнє територіальне розташування з орієнтиром на Москву.

 «У нас є дві регіональні залізниці – «Південно-Західна» та «Південна», які називаються нелогічно, адже знаходяться на півночі та на сході. Так склалося історично, коли наша залізниця була частиною більшої мережі залізниць», - розповів Камишін. За його словами, нові назви регіональних філій обиратимуть українці голосуванням у додатку «Дія» вже з 1 березня.

Будуть перейменовані також станції та вокзали з російськими та радянськими назвами, такими як Жовтнева, Колгоспна, Радгоспна. Зроблять це у координації з органами місцевого самоврядування. «Укрзалізниця» хоче обрати для них «патріотичні назви, назви, прив'язані до історичної місцевості, назви на честь видатних українців, героїв, історичних постатей України».

Крім того уже розпочали процес зміни нумерації залізниці та заміни кілометрових позначок. «Ми маємо забути про нумерацію нашої мережі від Москви й переходити на нумерацію з нашого центру - Києва. І саме тому тут ми відкрили нульовий кілометр «Укрзалізниці», - пояснив голова правління компанії.

Також у рамках кампанії з українізації змінюватимуться написи на вагонах на українські відповідно до європейських стандартів. Раніше, щоб мати право курсувати на території РФ, залізниця мала зобов'язання дублювати їх російською мовою, пояснив Камишін. Тепер проїзні квитки робитимуть із дублюванням англійською мовою, а не російською, як того вимагали застарілі нормативні акти.

Серед іншого у планах «Укрзалізниці» перейти до загальноєвропейської системи умовних позначень та сигналів. «Більше не буде, наприклад, позначок «Ч» на залізничних світлофорах, адже в Україні немає «чьотної» колії, є парна», - пояснили в «Укрзалізниці».

На реалізацію цих планів на 2023 рік «Укрзалізниця» виділила 68 мільйонів гривень, що, за словами Камишіна, буде достатнім для початку. Усі старі радянські та російські таблички в компанії планують зберегти для наступних поколінь, аби «не повторювати помилок минулого».

Нагадаємо, «Укрзалізниця» з 8 лютого відновила сполучення № 802/801 Чернівці — Львів через Тернопіль, Заліщики й Чортків. На маршруті курсуватиме потяг з вагонами сидячого типу. Таким чином компенсують відсутність дизельного поїзда.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності