У Львові розповіли історії журналістів, що постраждали від російської агресії

У Львові розповіли історії журналістів, що постраждали від російської агресії

Спікери розповіли історії журналістів, що вже постраждали від російських окупантів

Сьогодні у Львові на площі Ринок відкрили виставку, яка розповідає про журналістів, що загинули від рук російського окупанта, опинились у полоні або зазнали переслідувань. Вона триватиме до 4 квітня.

Водночас ідея проєкту "Call the war a war" закликає усіх, зокрема й іноземних журналістів, називати війну в Україні війною, а не збройним конфліктом, українською кризою тощо.

Учасники акції розповіли історії своїх колег-журналістів, що постраждали від російської агресії.

Також українські журналісти показали фото загиблих колег, що зі зброєю в руках захищали Україну від загарбників.

Політолог з Києва Микола Давидюк став одним з учасником акції. Він розповів історію свого друга та американського журналіста Брента Рено, якого вбили російські окупанти.

Микола погодився бути водієм для американських журналістів, адже ніхто не хотів їхати в гарячу точку — Ірпінь. Він підвіз знімальну групу до блокпоста та залишився в автомобілі — це врятувало його життя.

Журналісти ж відійшли від блокпоста приблизно на 100 м, після чого по них прицільно відкрили вогонь з автоматів. 51-річний кореспондент New York Times Брент Рено загинув. Ще один журналіст був поранений.

"Надзвичайно світла і крута людина. Професіонал найвищого рівня. Він пройшов безліч гарячих точок: Конго, Ірак, Сомалі та інші. Але найбільш підлими вбивцями виявилися росіяни, які свідомо цілили в міжнародні надписи "PRESS". Це величезна втрата для світової журналістики. Якраз таки військова журналістика з гарячих точок дає найбільший результат, бо вона показує найбільш криваві і цинічні злочини", — каже у коментарі Lviv.Media Микола Давидюк.

Додамо, з  24 лютого під час війни в Україні загинуло 5 журналістів, ще 9 отримали поранення, 1 зник безвісти та 2 перебувають в полоні (за інформацією Інституту масової інформації станом на 28 березня).

Окрім того, правозахисні організації продовжують фіксувати випадки викрадень, погроз і катувань журналістів, які висвітлюють злочини російських окупантів у нашій державі.

"Важливо зараз говорити про це на весь світ, щоб це більше не повторювалося. Росіяни порушують усі правила війни. Усі міжнародні організації уже давно мали би відмовитися від співпраці з росіянами", — пояснює Микола Давидюк.

Нагадаємо, учора в центрі Львова  актори-перформери провели акцію “Ми не звикнемо до війни”. У такий спосіб намагалися привернути увагу до важливості контролю гуманітарних коридорів для мирних громадян, що намагаються покинути небезпечну територію.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності