У Львові буде інноваційний науковий парк: який і для кого

У Львові буде інноваційний науковий парк: який і для кого

Реалізувати проєкт планують упродовж 2022 року.

У Львові анонсували створення інноваційного наукового парку “Креативний Хаб”. У Львівській обласній державній адміністрації наголосили, що це найбільший розвитковий проєкт Державного фонду регіонального розвитку. На нього виділили понад 32 млн гривень. 4 млн з них — з бюджету області та міста.Хаб буде розташований у 20 корпусі Львівської політехніки, що на вулиці Князя Романа. Раніше у цьому приміщенні були келії монастиря та закинутий завод. Зараз тут тривають демонтажні роботи. Також збільшують потужність електромереж. Площа центру понад 3 тисячі кв.м.Щоб створити центр, планують об’єднати декілька структур. Зокрема це Tech StartUp School, технологічна лабораторія з вільним доступом «Tech Labinno», Absolute Solution Hub, Центр захисту інтелектуальної інформації та патентування винаходів (ТІSC), Tech Business School Львівської політехніки, StartUp Market, Вища школа публічного лідерства, коворкінг на 170 робочих місць, представництво науково-дослідних та конструкторських інститутів Львова й області.

Що буде всередині

Керівник проєкту Назар Подольчак розповів, що перший поверх центру буде для публічного доступу. Тут будуть лабораторії та різні мультифункціональні простори. Другий поверх — з відкритим коворкінгом та бізнес-інкубатором для студентів, стартаперів, науковців та студентів, які працюють над власними бізнес-ідеями. Третій поверх для власників компаній, четвертий — під масштабовані компанії. 

“Загалом проєкт запланований на 2022 рік. Але ми сподіваємося навесні завершити усі ремонтні роботи та завезти обладнання”, — розповідає Назар Подольчак.  

Мультифункціональний простір займає приблизно 300 кв.м. Це відкрите приміщення, де будуть проводити лекції, тренінги та воркшопи. Окрім цього будуть лабораторії, вони теж відкриті. Охочі можуть створювати прототипи на першому у західній Україні 3D-принтері для металу. Макети вирізатимуть на фрезерному станку. Інформаційно-комунікаційні майданчики передбачають місце для презентацій стартапів. Вони будуть демонстраційні. Туди може прийти інвестор або споживач та подивитися, як виглядають прототипи проєктів. Вони зможуть поділитися своїм відгуком або поспілкуватися з винахідниками. 

“Цей простір підійде для IT-фахівців, дизайнерів, архітекторів, механіків та робототехніків. Ми не зациклюємося тільки на Політехніці, ми відкриті для всіх. Насамперед шукаємо таланти, тоді будемо масштабувати їхні проєкти та ідеї”, — каже керівник проєкту. 

Ще однією метою проєкту є створення 36 малих інноваційних підприємств та кількох десятків нових високооплачуваних робочих місць. Сьогодні Кабінет міністрів ухвалив рішення, яке дозволить створювати в регіонах Центри Індустрії 4.0 на базі індустріальних та наукових парків, університетів.Про це повідомив у Telegram прем'єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками засідання уряду 21 липня.

"Центри Індустрії 4.0 мають стати важливим інструментом інноваційного розвитку на регіональному рівні та посісти особливе місце в просвітницькому, науковому та освітньому процесах. Саме для цього ми хочемо залучати українські університети, а також налагодити співробітництво з європейською мережею цифрових інноваційних хабів та міжнародними фондами", —  написав прем'єр-міністр.

Нагадаємо, що цьогоріч на Львівщині за кошти Державного фонду регіонального розвитку планують реалізувати 17 проєктів за понад 200 мільйонів гривень.

Суспільство

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності