• Головна
  • Світ
  • Польща приєдналася до декларації про гарантії безпеки для України й виділяє нову допомогу

Польща приєдналася до декларації про гарантії безпеки для України й виділяє нову допомогу

Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зустрілися в Києві, фото Офісу президента

Україна й Польща разом виготовлятимуть зброю

Польща приєдналася до декларації G7 («Групи семи») про «гарантії безпеки» для України, повідомив у понеділок, 22 січня, польський премʼєр-міністр Дональд Туск під час візиту до Києва.

«Будемо співпрацювати і в інших форматах. Польща приєдналася до декларації G7 — ця декларація покликана мобілізувати демократичні країни на підтримку України», — сказав він.

Також Дональд Туск повідомив, що Польща та Україна будуватимуть спільні підприємства з виробництва зброї та амуніції, інвестуватимуть у цю сферу. «Це буде вигідний бізнес для обох сторін», — зауважив політик.

Польський премʼєр додав, що його уряд призначив відповідального з питань відбудови України з боку Польщі — Павла Коваля. За словами Туска, Польща готова брати активну участь у відбудові.

«Ніщо так не зміцнює взаємоповагу і дружбу, як безкорислива допомога у часи випробувань. Я хочу запевнити вас, що ви не залишитеся на самоті», — наголосив Туск.

Також прем’єр Польщі і Володимир Зеленський шукатимуть спільні практичні рішення щодо польсько-українського кордону. Разом з цим польський премʼєр порушив питання історії, до яких, за його словами, сторони підходитимуть делікатно і з повагою, щоб минуле не заважало нинішнім інтересам держав. «Немає безпечної Польщі та Європи без незалежної України», — наголосив премʼєр Туск.

Своєю чергою Зеленський після зустрічі з Туском повідомив про новий оборонний пакет від Польщі. «Є новий польський оборонний пакет. Ми цінуємо таку незмінну допомогу. Є нова форма нашої взаємодії заради більшого масштабу закупівель зброї для українських потреб. Це польський кредит для України», — сказав президент України.

Нагадаємо, 12 липня 2023 року на саміті НАТО у Вільнюсі країни «Групи семи» погодили Спільну декларацію підтримки України. Наступний крок — укладення двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами. Кожна з країн працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобовʼязаннями та домовленостями у сфері безпеки. У разі майбутнього збройного нападу Росії країни мають негайно провести консультації з Україною, щоб визначити відповідні подальші кроки.

Наразі до «гарантій безпеки» приєдналися 30 країн, і лише одна з них — Велика Британія — вже таку угоду з Україною підписала.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності