• Головна
  • Суспільство
  • Як вчити сучасних дітей: поради від вчительки-півфіналістки престижної премії

Як вчити сучасних дітей: поради від вчительки-півфіналістки престижної премії

Як вчити сучасних дітей: поради від вчительки-півфіналістки престижної премії

Лілія Телішевська вчителює вже 34 роки.

Дві вчительки зі Львівщини потрапили в топ-50 вчителів України. Ольга Владичко та Лілія Телішевська пройшли до півфіналу національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2021.

Лілія Телішевська, вчителька української мови та літератури Львівської середньої загальноосвітньої школи № 99, розповіла Lviv.Media, яким має бути сучасний вчитель та як краще навчати учнів.

За її словами, хороший вчитель — це той, який вчиться сам. Аби навчати інших, треба вміти це робити самому.

“За освітою я філологиня, тому вивчати різні комп’ютерні технології мені було нелегко. Однак я сама цього вчилася, крок за кроком, і маю результат — зараз активно застосовую хмарні технології на своїх уроках”, — розповідає львів’янка.

Серед основних порад фахівчиня назвала постійне самовдосконалення та перебування в курсі останніх подій. Сучасний вчитель має встигати за останніми тенденціями та освоювати їх, аби бути на одній хвилі із молодшим поколінням. 

“З учнями треба бути щирими. Звичайно, важливо, допомагати їм. Ну і пам’ятати, що вчитель має не просто передавати інформацію, а навчити учня вчитися самому, до того ж бути таким собі “Тренером життя”, аби вони могли знайти себе, вміли критично думати та аналізувати різні життєві ситуації. Завдання сучасного вчителя — показати дорогу. А дійти учень має сам”, — таку роль нинішнього вчителя бачить Лілія Телішевська. 

Також педагогиня пояснила, який з образів вчителя потрібно обирати — ліберального та демократичного чи авторитарного та консервативного.

“Ставити хороші оцінки просто так — це найлегший спосіб здобути найдешевший авторитет. Проте не варто і створювати диктатуру на уроці та тиснути на учнів. Має бути розумний баланс”, — зазначає учителька.

Лілія Телішевська відома серед своїх учнів прогресивними методами навчання. На її уроках діти стають впевненими користувачами Google-сервісів та Microsoft 365.

“Не варто забирати в учнів те, що їм дороге. Найпростіший приклад у сучасних дітей — їхні смартфони. Краще не просто забрати їх, а переспрямувати їхнє використання у корисне русло. Я наприклад практикую зі своїми учнями електронні зошити, сама веду блог. В інтернеті є і багато чого корисного, головне показати це учням”, —  пояснює Лілія.

Вона вчителює вже 34 роки. Зараз навчає учнів середньої та старшої школи. 

“Вчителькою я мріяла стати змалечку. Моя перша вчителька, Марія Михайлівна, напевно, мене надихнула на це. У ролі вчителя можна знайти та пізнати себе. До того ж, ми добре вчимося самі, коли навчаємо інших”, — ділиться думками Лілія Телішевська, учителька української мови та літератури Львівської середньої загальноосвітньої школи № 99. 

Додамо, що Global Teacher Prize Ukraine, за словами львів'янки — це премія для вчителів, які прагнуть змін, мають свіже бачення та бажання позбавитися консервативних стереотипів стосовно школи. Вона розповіла, що учасникам конкурсу проводили анкетування та ставили багато серйозних питань.Далі обиратимуть десятку найкращих. Наступне завдання конкурсанток — записати свою відеовізитівку та відповісти на запитання, які поставлять організатори. А на фіналістів чекає офлайн-інтенсив. Нагадаємо, Lviv.Media з'ясувало все, що треба знати про новий навчальний рік в умовах карантину.

Суспільство

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності