Як не стати жертвою шахраїв у Польщі: найпоширеніші випадки та поради

Як не стати жертвою шахраїв у Польщі: найпоширеніші випадки та поради

Від українки, що живе в Польщі вже 12 років

Від початку повномасштабної російської агресії в Україні найбільше біженців прибуло до Польщі. За даними ООН, таких людей — понад 1,2 млн.

Попри значну соціальну підтримку українців з боку польського уряду, на жаль, у Польщі теж є шахраї і зараз вони користуються можливістю знайти нових жертв своїх схем.

Українка Тетяна Лесневська живе у Польщі понад 12 років. Жінка розповідає про найпоширеніші види шахрайств у цій країні, жертвами яких можуть стати українці.

  • Дзвінок працівника банку, який російською або польською мовою намагається пояснити, що з вашого рахунку нещодавно переказали велику суму грошей. Щоб заблокувати картку, шахраї просять надати ваші дані.

Працівники банку не мають права просити ваші особисті дані по телефону. При потребі клієнтів викликають у відділення банку.

  • Будь-які спроби виманити дані ваших документів. Не надсилайте незнайомим людям свої дані (ім‘я, прізвище, PESEL). Цих даних достатньо, щоб на вас відкрили кредит.

"Якщо ви подаєте цю інформацію для якихось послуг, робіть це лише в стаціонарних місцях: поліклініках, адміністраціях, фундаціях. Також ви повинні підписати листочок з RODO — дозвіл на використання ваших даних. Якщо не розумієте, що підписуєте, вимагайте переклад українською мовою, ви маєте на це повне право", — пояснює Тетяна Лесневська.

  • OLX і Watsup. Тут шахраї просять заповнити формуляри на доставку кур‘єром, перейти за посиланням для оплати за товар. Навіть пропонують заплатити вам втричі більше за річ.

"Ніколи не переходьте за такими посиланнями. OLX, Vinted та подібні платформи не надсилають ніяких посилань. Всі оплати проходять лише через ці сторінки", — застерігає Тетяна.

  • Підозрілі SMS. SMS можуть приходити нібито від кур‘єрів. Наприклад,  інформація, що ви щось зарезервували чи оплатили.

Якщо ви дійсно замовили товар з доставкою кур‘єром, тоді інформацію вам надішлють в SMS-повідомленні та на електронну пошту і натискати там нічого не потрібно.

Uber та інші перевізники. На жаль, іноді з українськими дівчатами трапляються різні неприємні випадки. Задля додаткової безпеки, краще пересуватись містом на громадському транспорті і не їздити при можливості вночі взагалі.

Нагадаємо, Польща планує створити державну програму та залучити фінансування ЄС для будівництва житла для біженців з України. Число наших громадян, які виїхали у цю країну вже перевищило 2 млн.осіб.

Суспільство

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності