• Головна
  • Суспільство
  • Сезон обігрівачів та пічок: основні правила та вимоги для безпечного користування

Сезон обігрівачів та пічок: основні правила та вимоги для безпечного користування

Сезон обігрівачів та пічок: основні правила та вимоги для безпечного користування

З настанням перших холодів чимало українців до початку опалювального сезону починають користуватися різними пристроями для обігріву приміщення.

Водночас у працівників ДСНС більшає роботи, адже використання обігрівальних приладів неналежним чином часто створює небезпечні пожежні ситуації.

Речник ГУ ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев розповів LVIV.MEDIA основні правила та вимоги безпечного користування обігрівачами, а також пічками.

Фахівець каже, що всі обігрівачі можна поділити на ті, які мають відкритий та закритий нагрівальний елементи. Очевидно, обігрівачі із закритим нагрівальним елементом більш безпечні, проте і дорожчі.

"Перша вимога до всіх обігрівачів ще до того, як його придбати — поцікавитися у продавця сертифікацією пристрою. Так ви переконаєтесь у якості пристрою, що убезпечить вас від перегрівань та інших потенційних проблем", — каже Віталій Туровцев.

Серед інших правил користування:

  • у жодному разі не можна накривати обігрівачі, сушити на них одяг тощо;
  • при вмиканні обігрівача в електромережу потрібно переконатися, що електромережа витримає навантаження, особливо, якщо вона стара чи несправна, адже нагрівальні елементи бувають досить потужними;
  • Часто з обігрівачами використовують і продовжувачі. Тут важливо не користуватися продовжувачами не заводського виконання, саморобними тощо. Вони є небезпечними;
  • прилади з нагрівальним елементом потрібно встановлювати подалі від легкозаймистих речовин, від дерев'яних меблів тощо;
  • контролювати, аби у прилад з відкритим нагрівальним елементом не потрапили частки інших предметів, такі як клаптик паперу, чи велика кількість пилу, що теж може спричинити пожежну небезпеку.

Також чимало львів'ян, особливо ті, які мешкають у старих будинках, використовують пічне опалення протягом всього сезону і не прив'язані до централізованого опалення.

Пічне опалення використовувати тільки за призначенням. Якщо пічка газова — використовувати тільки газ, якщо для дров — тільки дрова.

Декілька правил для безпечного користування пічками:

  • оглянути пічку на наявність тріщин — їх не повинно бути;
  • перевірити тягу, щоб продукти згорання потрапляли в димохід. Це можна зробити за допомогою клаптику паперу чи запаленим сірником;
  • покласти під пічкою металевий лист на випадок, якщо летітимуть іскри чи продукти згорання. Біля пічки немає бути ніяких легкозаймистих матеріалів, сушити одяг також не можна;
  • прослідкувати, аби при горінні пічки був приток свіжого повітря. Якщо двері та вікна у кімнаті щільно закриті, притоку свіжого повітря не буде, тому кисень у приміщенні рано чи пізно згорить, і його буде недостатньо для дихання людей.

Також слід пам'ятати, що не можна обігрівати приміщення кухонними конфорками чи духовкою. Таким чином згорає велика кількість кисню, а продукти згорання потрапляють у приміщення, що може спричинити отруєння в закритому приміщенні.

Суспільство

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності