• Головна
  • Релігія
  • 14 червня: церковні свята, іменинники, прикмети та заборони

14 червня: церковні свята, іменинники, прикмети та заборони

14 червня: церковні свята, іменинники, прикмети та заборони
Фото: pexels

Яке церковне свято 14 червня, чиї іменини святкувати, прикмети та заборони — про все пише LVIV.MEDIA

Церковне свято 14 червня

14 червня християни вшановують день пам’яті філософа Юстина

Чоловік походив з заможної сім'ї в Греції і проживав у другому столітті. Юстин мав гарну освіту, а для ще він часто вивчав нові місця. Одного разу чоловік вирішив збагнути сенс Христової віри, аби бути ближчим до Бога. Хоча він і був ідолопоклонником, але ця релігія не могла задовольнити його

Тож Юстин знайшов мудреця, який рекомендував йому  вивчати священні книги. Від того часу філософ почав читати пророчі і апостольські вчення, згодом навіть прийняв хрещення. Подорожуючи по Римській імперії, Юстин проповідував Слово Боже, захищав християн. Згодом за свою віру він і поплатився: пережив багато мук, а потім його стратили.

14 червня День Ангела святкують: Віра, Павло, Гаврило.

Цей день в історії

14 червня відзначають День кавових зерен. Свято дуже популярне та важливе для тих, хто не уявляє свій день без чашки кави. Кавові зерна — обсмажене насіння фрукта, який називається кавова вишня. Саме такі зерна проходять великий та довгий шлях, щоб в результаті ви могли насолодитись ароматною кавою зранку.

Міжнародний день блогера. В Україні та світі цю подію відзначають 14 червня, однак свято є неофіційне. Першим блогером вважають Тім Бернес-Лі, який створив Інтернет. З 1992 року винахідник постив різні дописи на своїй інтернет-сторінці. 1999 року у Мережі з'явився сайт Blogger, який допомагав всім охочим стати блогерами та вести онлайн-щоденники.

14 червня є Всесвітнім днем донора крові. Подія започаткована з ініціативи ООН у 2005 році. Дату вибрали не просто так, бо в 1868 році у цей день народився австрійський лікар, лавреат Нобелівської премії Карл Ландштейнер. Головна мета — вшанувати тих, хто безоплатно здає свою кров, а також розповіти більше про програми донорства, підвищити поінформованість суспільства щодо важливості регулярного здавання крові, щоб у лікарів були необхідні запаси для її переливання.

А ще 14 червня святкують Всесвітній день в'язання. Подія була започаткована 2005 року Даніелем Ландесом. Спочатку святкували лише в Парижі, але зовсім скоро популярність свята поширилася і іншими країнами. В'язання відоме з давніх часів. Це спеціальна методика виготовлення різноманітних виробів за допомогою ниток. Історики стверджують, що вона існувала ще під час Траянської війни.

****

1834 — Ісаак Фішер із Спрингфілда (штат Вермонт, США) отримує патент на наждачний папір.

1997 — на аукціоні "Сотбі" в Нью-Йорку примірник книги коміксів "Бетмен" 1939 року продають за 500.

2014 — біля Луганського аеропорту бойовики ЛНР збивають літак Іл-76 ВПС України (загинуло 49 військових, які перебували на борту).

2017 — у Лондоні займається 27 поверховий будинок, 12 людей загинуло та близько 80 людей поранені, інші пропали безвісти.

Видатні українці, які народились 14 червня

1807 — маляр і педагог Сошенко Іван Максимович.

1819 — письменник, етнограф Софрон Витвицький.

1891 — полковник Армії УНР, командант корпусу Січових стрільців, командант УВО, очільник Проводу Українських Націоналістів Євген Коновалець.

Народні прикмети

  • Якщо зранку сонце є блідим, то ввечері чекайте на дощ.
  • Зранці похмура погода — до багатого врожаю ярих.
  • Цього дня швидко висохла трава після роси, чекайте на спеку.
  • Похмурий та дощовий день означає, що добре вродить овес, але ягід буде мало.

Що не можна робити в цей день

  • Цього дня не можна збирати більше рослин, ніж потрібно.
  • Не варто сваритись з людиною, адже є ризик ніколи не помиритися.
  • Також не рекомендують спати протягом довгого часу, тому що можна накликати на себе хвороби та невдачі.

Нагадаємо, у християн східного обряду в понеділок, 12 червня, починається Петрівський піст, або Петрівка.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності