• Головна
  • Релігія
  • Ще один скандал з УПЦ МП: поліський митрополит назвав діяльність СБУ «смертним гріхом»

Ще один скандал з УПЦ МП: поліський митрополит назвав діяльність СБУ «смертним гріхом»

Ще один скандал з УПЦ МП: поліський митрополит назвав діяльність СБУ «смертним гріхом»

Митрополит закликав вірян «не дуріти» і зберегти «віру свою дідів і прадідів, бо ви поліщуки»

Митрополит сарненський і поліський УПЦ МП Анатолій (Олексій Гладкий) під час проповіді перед прихожанами лякав Службу Безпеки України карами і заявляв, що те що вони зробили, то смертний гріх, який позначиться на їхніх нащадках. Він також закликав вірян не змінювати віру.

«Казав покійний отець секретар наш: «на кладовищі, всі лежать і ніхто не свариться». Це живі сваряться, бо сатана сіла. А там ніхто не свариться, бо не можна ділити сьогодні, ні живих ні мертвих. І те що зробило СБУ в отця Анатолія, те що зробили ті люди, то смертний гріх, який ляже на їхні роди. А потім ми будемо казати, чого ми такі нещасні, а чого будуть страждати дітки, а чого будуть страждати онуки? І будемо казати: «Чого ми нещасні?». А нещасні тому, що потьмарив сатана розум і люди подуріли», — голосно заявив митрополит УПЦ МП.

Крім того, він закликав вірян «не дуріти» і зберегти «віру свою дідів і прадідів, бо ви поліщуки».

«Я родом не звідси. Я 30 років назад присланий до вас був, спасати Полісся. Мені без 4 [років— ред.] 70 [років — ред]. Я вже тут ляжу, але віру міняти не буду. І ви не міняйте», — запевнив Гладкий.

Також митрополит натякнув, що перехід до незалежної від Москви Церкви — це нібито щось політичне. Що цікаво, він не вважає нічим політичним перебування УПЦ МП в підпорядкуванні Гундяєва, який благословляє вбивати Українців.

«Все політичне спливе, а ви повинні залишитись чесними перед Богом. Скільки нам вже залишилось. Особливо тим людям, які вже старші по віку. Скільки нам залишилось? Хіба перед смертю Бога змінюють?», — викрикнув єрарх УПЦ МП.

Нагадаємо, 13 листопада у соцмережах стало популярним відео, як у храмі на території Києво-Печерської лаври жінки виконували пісню, яка прославляла рф.

Спершу в УПЦ МП заявляли, що відео — фейк, а звук наклали штучно. Проте згодом стало відомо, що відео — не монтаж і не фейк.

Після скандалу СБУ відкрила кримінальне провадження щодо прославляння «русского мира» у Києво-Печерській лаврі.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності