• Головна
  • Політика
  • Вступ України в ЄС: в уряді сподіваються підписати угоду про членство менш ніж за два роки

Вступ України в ЄС: в уряді сподіваються підписати угоду про членство менш ніж за два роки

Вступ України в ЄС: в уряді сподіваються підписати угоду про членство менш ніж за два роки

Є чітке розуміння, що саме і в якій послідовності слід зробити для того, щоб Україна змогла швидко вступити в ЄС

В уряді сподіваються закрити усі глави переговорів про вступ та підписати угоду про членство України в ЄС у перспективі двох років.

Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав у промові на засіданні уряду.

Він зазначив, що є чітке розуміння, що саме і в якій послідовності слід зробити для того, щоб Україна змогла швидко вступити в ЄС.

«Зараз ми завершуємо виконання семи рекомендацій Європейської комісії, які дозволять нам запустити наступні кроки для інтеграції. Також ми маємо проаналізувати відповідність нашого законодавства законодавству Євросоюзу, щоб чітко розуміти обсяг робіт, які потрібно виконати», — додав він.

Водночас будуть готуватися до переговорів про вступ — формувати переговорну позицію України, оцінку впливу на сфери економіки, готувати команди перемовників.

«Далі нас очікує шлях переговорів, який має увінчатися підписанням Угоди про вступ України до ЄС. Ми розраховуємо пройти цей шлях менше ніж за два роки, і тоді Україна стане повноправним членом ЄС», — заявив Денис Шмигаль.

Він нагадав, що ближчими тижнями до України приїде велика делегація Єврокомісії — президентка Урсула фон дер Ляєн та більше 10 єврокомісарів для проведення міжурядових консультацій.

«Це буде не лише важливим сигналом подальшої підтримки України у війні, але і продемонструє, що ЄС відкритий до переговорного процесу про вступ України», — додав прем’єр.

Нагадаємо, коли 24 червня Україна отримала статус кандидата в Європейський Союз, це був історичний момент не лише для самої країни, а й для європейського проєкту в цілому. Європейські лідери в Брюсселі раз і назавжди чітко заявили, що українці заслуговують бути частиною вільної європейської сім’ї та приєднаються до ЄС. Вже наступного дня ключові особи, які приймають рішення в Україні, зустрілися, щоб обговорити, як найкраще зберегти імпульс у процесі європейської інтеграції. Більшість розглянутих питань давно стояли на порядку денному, але зараз, враховуючи війну та нещодавно наданий статус кандидата, не залишалося місця для політичних ігор, зволікань чи нерішучості.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності