Осінній призов: хто піде в армію, а кого не братимуть

Осінній призов: хто піде в армію, а кого не братимуть

Планують призвати понад 600 людей

Вже з 1 жовтня на Львівщині розпочнеться осінній призов на строкову військову службу. Він триватиме до грудня включно.

Вже з вересня юнаки 18-27 років отримують повістки для проходження медичної комісії. Після отримання повістки призовник повинен з'явитися у районний територіальний  центр комплектування та соціальної підтримки у десятиденний термін з дня оголошення початку призову. Треба пам’ятати, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову.

Не з’явитися можна лише через поважні причини. До них зараховують: стихійне лихо, хворобу призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини.

Начальниця пресслужби Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки старша лейтенантка Марія Левко розповіла, як відбувається військова служба та кому дають відстрочку від призову.

"Спочатку чоловіки проходять районну медичну комісію, потім їх відправляють на збірний пункт. Там відбувається розподіл солдатів по бригадах", — говорить посадовиця.

Кого звільняють від призову

  • які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час;
  • які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку;
  • які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;
  • батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати;
  • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • які були засуджені за вчинення кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;
  • яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.

Кому надають відстрочку від призову

Призовникам, у яких є дитина віком до трьох років або які мають двох і більше дітей або вагітну дружину дають відстрочку від призову.  Також причиною відстрочки є непрацездатні батьки або одинока мати чи батько.

Опікуни, за умови відсутності працездатних родичів, священнослужителі, поліцейські, керівники служби цивільного захисту та деякі педагоги і лікарі теж можуть відтермінувати військову служба.

Якщо призовник тимчасово непридатний до військової служби і це визначила медична комісія — він деякий час може не служити. Також право відстрочки розповсюджується на тих юнаків, які навчаються на військовій кафедрі (до закінчення і присвоєння звання офіцера запасу).

Додамо, що весняний план призову Львівщина виконала на 100%. На осінній запланували призвати 648 чоловік.

Суспільство

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності