На Львівщині встановили перші станції моніторингу якості повітря у вугільному мікрорегіоні

Перші станції моніторингу повітря у вугільному мікрорегіоні Львівщини

Нові автоматизовані станції відстежують рівень забруднення повітря в режимі реального часу

У вугільних регіонах Львівщини встановили сучасні станції для вимірювання якості повітря. Обладнання працює у Шептицькому та Добротворі в межах німецько-українського екологічного проєкту. Про це 28 травня повідомили у Департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОВА.

Станції встановлено в рамках проєкту «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України», який реалізується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Що роблять станції?

Обладнання австрійської компанії mlu-recordum, офіційним партнером якої в Україні є ТОВ «Екніс-Інжирінг», включає одну референтну та одну індикативну станції моніторингу повітря, програмне забезпечення та сервер. Вони призначені для безперервного вимірювання показників забруднення повітря в режимі реального часу.

Станції фіксують наявність у повітрі шкідливих речовин, зокрема:

  • пилу PM2.5 і PM10,
  • чадного газу (CO),
  • діоксиду азоту (NO₂),
  • діоксиду сірки (SO₂),
  • озону (O₃),
  • а також вимірюють температуру, вологість, тиск і вітер.

Де встановили станції?

Одну із станцій встановили на території Гімназії №3 у Шептицькому, іншу — у Добротворі.

«У Шептицькому високий рівень забруднення пов’язаний з діяльністю вугільних шахт, на які припадає 41,4% викидів у районі та 15,3% у межах всієї області. У минулому Добротвірська ТЕС була джерелом 37% викидів у регіоні. Саме ці показники стали вагомим аргументом для впровадження сучасних систем моніторингу, які забезпечуватимуть постійний контроль якості повітря та сприятимуть покращенню екологічної ситуації в цих регіонах», — йдеться у повідомленні.

За словами т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксани Війтик, це перші станції моніторингу повітря у вугільному мікрорегіоні Львівщини. Вони доповнюють систему спостереження за якістю повітря в області, яка включає чотири індикативні станції, що працюють у Бориславі, Стрию, а також у Сокільницькій та Рава-Руській територіальних громадах.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності