У Перемишлянах ввели карантин через сказ у собаки

У Перемишлянах запровадили карантин через сказ у собаки

У собаки проявилися клінічні ознаки небезпечного захворювання. Тварина невдовзі загинула

У Перемишлянах в собаки виявили сказ. Через це у місті на два місяці запровадили карантин. Фахівці обходять квартири та будинки аби виявити підозрілих тварин з можливими ознаками сказу, а також, щоб зробити щепленням домашнім тваринам. Про це 16 квітня повідомили у Перемишлянській міській раді.

Собака, у якого виявили сказ, загинув

У Перемишлянах зафіксували випадок сказу у собаки, який проживав на вул. Міжгірська. Спершу в тварини проявилися клінічні ознаки цього захворювання і невдовзі вона загинула. Лабораторне дослідження підтвердило, що причиною смерті став сказ. Через це у місті запровадили карантин на два місяці. “Проводиться обхід домогосподарств з метою виявлення хворих та підозрілих тварин, а також здійснюється вакцинація домашніх собак та котів проти сказу. Введено заборону на продаж, купівлю та вивезення собак, котів, а також диких тварин з зони карантинних обмежень та загрозливої зони в інші населені пункти, райони і області, в тому числі заборонена торгівля ними на центральному ринку”, — додали у мерії.

Як вберегти домашніх улюбленців від сказу

Збудником сказу є вірус, який передається не лише при укусі, а й при ослиненні, тобто якщо людини навіть просто торкнулася хвора тварина і на шкіру потрапило трішки слини, то крізь найменші садна та ранки вірус проникне в кров. Ця хвороба лікуванню не підлягає.

  • Єдиним профілактичним заходом від зараження тварини на сказ є вакцинація. Її потрібно робити заздалегідь. Щеплення має щорічно повторюватися (перший раз у 3 місячному віці, надалі – один раз на рік). Вакцинація від сказу безкоштовна.
  • У випадках змін в поведінці домашньої тварини, отримання ним ушкоджень від іншої тварини, смерті без видимих на те причин необхідно обов'язково звернутися до ветеринара.
  • Слід нагадати дитині про необхідність інформування дорослих у випадку навіть незначних ушкоджень, нанесених тваринами.
  • Не слід позбавлятися від тварин, які покусали або подряпали людину. За нею має бути встановлено десятиденне спостереження.
  • При появі диких тварин на особистих подвір'ях, на території населених пунктів потрібно прийняти всі запобіжні заходи і забезпечити безпеку собі і близьким, оскільки здорові дикі тварини, як правило, уникають зустрічі з людиною.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності